Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Doncic: "Hakemlere karşı biraz daha sakin olmalıyım"

Dallas Mavericks'in yıldızı Luka Doncic, hakemlere karşı daha sakin kalması gerektiğini itiraf etti.

Haber; Sporx.com
Dallas Mavericks'in yıldızı Luka Doncic, hakemlere karşı daha sakin kalması gerektiğini itiraf etti.

Geçtiğimiz gece Sacramento Kings'e karşı oynadıkları ve 110-106 mağlup oldukları maçın sonrasında, American Airlines Center'dan ayrılmadan önce, Doncic sahanın ortasında durarak hakem grubuna birkaç kelime konuştu.

Doncic, maçın bitmesine 7.7 saniye kala bir faul düdüğünün gelmemesi sonrası çok sinirlenmişti. Bu faul kararının verilmesi durumunda, isabet bulabileceği serbest atışlarla skoru eşitleyebileceğini düşünmüştü.

Maç sırasında bunun gibi birkaç an daha olmuştu ve Doncic, ilk çeyreğin son bölümünde hakemlere karşı hoşnutsuzluğunu belirttiğinden ötürü bir teknik faul almıştı.

Doncic, maç sonrasında medya ile bir araya geldiği zaman sakinleşmişti.

"HERKES HATA YAPAR"

Ancak Doncic, hakemlere karşı tavrını biraz daha yumuşatması gerektiğini kabul etti:

"Evet, elbette. Ama benim durumum, oyuna karşı tutkulu olmak. Kazanmak istiyorum ve sadece bazen kontrolden çıkıyorum, çünkü hep kazanmak istiyorum. Ben rekabetçi bir insanım. Aileme sorabilirsiniz. Basketbol olmayıp başka bir şey olsaydı da çok rekabetçiyimdir. Ama evet, kesinlikle üzerinde çalışmalıyım.

"Hakemlere nasıl yaklaşacağımı biliyorum, ama dediğim gibi, tutkulu biriyim. Birçok kez yanıldığımı biliyorum. Bazen insanlar yanılıyor ve kendimi sakinleştirmeyi öğrenmem ve sonraki pozisyona odaklanmam gerekiyor."

"Onlar da insan; hata yapıyorlar. Ben de hatalar yapıyorum; herkes hata yapar. Sadece bazen görmeyip çalmıyorlar. Dediğim gibi, sakinleşip bir sonraki oyuna bakmalıyım."