Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Doc Rivers oyundan atıldı, oğlu Austin çok güldü!

LA Clippers koçu Doc Rivers, dün gece Houston Rockets'a karşı oynanan karşılaşmada hakem Tony Brothers ile tartıştıktan sonra oyundan atıldı, Rockets'ta forma giyen oğlu Austin Rivers ise bu duruma gülerek karşılık verdi ve hakemlere, babasına teknik bir faul vermeleri için sinyal verdi.

LA Clippers koçu Doc Rivers, dün gece Houston Rockets'a karşı oynanan karşılaşmada hakem Tony Brothers ile tartıştıktan sonra oyundan atıldı, Rockets'ta forma giyen oğlu Austin Rivers ise bu duruma gülerek karşılık verdi ve hakemlere, babasına teknik bir faul vermeleri için sinyal verdi.

Rivers soyunma odasına doğru yürürken, oğlu Austin kulağına doğru telefon tutuyormuş gibi yaparak, babasına doğru gitmeden önce "Beni ararsın" hareketi yaptı ve bağırmaları için Houston taraftarlarını harekete geçirdi.

Daha sonra Austin, şöyle bir tweet attı:

"Şükran günü tuhaf olacak"

"'GÖTÜRÜN ONU BURADAN' DEDİM"


Houston guardı, maç sonrasında babasının aldığı iki teknik faulden zevk alıp almadığı sorulduğunda, şu cevabı verdi:

"Aldım. Alacağını önceden anlamıştım. O bakışı daha önce çok kez gördüm. Gözlerini hızlıca kırpmaya başladığı an, seviye atlamak üzere olduğunu anlıyorsunuz. Tony'ye (hakem) ona düdüğü çalmasını söylemeye başladım. Çaldılar da. 'Götürün buradan' dedim."

Doc, atılmasının sebebinin ligde bu sezon uygulanmaya başlanan "koçun meydan okuması" kuralını içeren tuhaf bir durum olduğunu açıkladı.

Doc karşı çıkma hakkını doğru kullanmasına rağmen, bunun için ayrılan resmi süreyi geçtiği için, karışıklık çıkmıştı.

"TAMAMEN DOC'IN SUÇUYDU, SAKİN KALMALI"

Hiç kimse babasının arkasından iyi bir kahkaha atmış olan Austin'den daha memnun görünmüyordu:

"Ben sadece durumu düzeltmeye çalışıyordum. Bakın beyler, hiçbir zaman bir şeyleri tırmandırmak istemem. Beni böyle tanımıyorsunuz. Ben her zaman ara bulucu oldum. Bu %100 Doc'ın suçu, sakinliğini korumalı."

"Birlikte akşam yemeğine gideceğimizden veya bunun gibi bir şeyden şüpheliyim tabii."

"Aslında böyle şeyler konusunda hassastır, bu yüzden ne olur bakacağız. Onu çok seviyorum. Gerçekten çok güzel bir andı. Yine de çok eğlendim. Yalan söylemeyeceğim, gerçekten çok zevk aldım. Eğlenceliydi."

Austin, daha sonra Instagram hesabından mevzu bahis anın görüntüsünü paylaştı ve Doc ise, altına yorum olarak "Çok komik... seviyorum seni" yazdı:Olayın gerçekleştiği an şu şekildeydi: