Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Dirk, seneye benchten mi gelecek?

Dirk Nowitzki'nin önümüzdeki sezonda benchten gelme konusunda hiçbir sıkıntısı olmadığı görüldü.

Dirk Nowitzki'nin önümüzdeki sezonda benchten gelme konusunda hiçbir sıkıntısı olmadığı görüldü.

Nowitzki, geçtiğimiz birkaç sezonda daha çok pivot pozisyonunda oynuyordu ancak Dallas Mavericks bu yaz döneminde DeAndre Jordan'ı takıma katmıştı.

Dirk'ün ifadeleri şunlardı:

"Açıkçası son birkaç yıldır, daha çok pivot pozisyonunda oynamıştım. Geçenlerde DeAndre'ye, ayağın da iyileşme şeklini göz önüne alınca ilk beşteki yeri için savaşmasını söylediğim bir mesaj attım. İki üç hafta önce bu mesajı atmıştım. Güldü sadece. Bu ne anlama geliyor bilmiyorum."

Jordan'ın kontratı tek senelikken, Nowitzki'nin bu sezondan sonra emekli olma şansı bulunuyor.

"Şaka bir yana, DeAndre pivot pozisyonunda ilk beşte oynayacak ve geri kalanlar bundan sonra yerleşecek. Eğer [Barnes] dört numaraya geri dönerse ya da başka yollara başvuruyorsak, henüz bir fikrim yok. Ama bu sahip olmak için harika bir sorun. Bizler tekrar playofflara geri dönen ve iyi oynayarak zevk alan bir organizasyon olmak istiyoruz."