Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Dirk Nowitzki: "Takipçi sayısı, maç kazanmaktan önemli"

Dallas Mavericks'in efsanesi Dirk Nowitzki, yeni jenerasyonun maç kazanmaya değil sosyal medyaya odaklandığını söyledi.

Dallas Mavericks'in efsanesi Dirk Nowitzki, genç oyuncuların en büyük sorunlarının cep telefonu olduğunu söyledi.

The Athletic'e konuşan Dallas Mavericks'in bayrak oyuncusu, "Bugün bazı oyuncular için sosyal medyada iyi gözükmek, takipçi sayısını artırmak, beğeni sayısında rekor kırmak gibi şeyler maç kazanmaktan çok daha önemli. Ben lige ilk girdiğimde, oyuncular bu kadar çok telefon kullanmıyordu. Fakat, tüm suç da sosyal medyanın değil elbette." ifadelerini kullandı.

Nowitzki, "Ben mutluğumu maç kazanmak ve kaybetmek üzerine kurmuştum. Kazanırsak mutlu olurdum. Maçtan sonra müzik falan dinlerdim. Maç kaybedersek de sinirli olur, nedenlerini düşünürdük. Oyuncular, sessizce kendisiyle hesaplaşır ve koçun konuşmasını beklerdi. Şimdiyse soyunma odasındaki oyuncuların hepsi oturuyor ve telefonlarına bakıyor. Hiç kimse birbiriyle vakit geçirmiyor." diyerek sözlerini noktaladı.

40 yaşındaki Dirk Nowitzki, Mavericks formasıyla 1505. maçına çıkarak NBA'de bir takım formasıyla en çok maça çıkan oyuncu oldu.
7/24 NBA