Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Dirk, Mavericks maçlarına eskisi kadar gelmemesinin sebebini açıkladı

Dallas Mavericks efsanesi Dirk Nowitzki, artık Mavericks maçlarına eskisi kadar gelmemesinin sebebini, oyundan uzakta zaman geçirme ve emekliliğinin tadını çıkarma isteği olarak açıkladı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Dallas Mavericks efsanesi Dirk Nowitzki, artık Mavericks maçlarına eskisi kadar gelmemesinin sebebini, oyundan uzakta zaman geçirme ve emekliliğinin tadını çıkarma isteği olarak açıkladı.

Dirk, şu açıklamaları yaptı:

"Zihinsel ve fiziksel durumum için, uzaklaşmayı hep planlamıştım. Temelde hayatımın 25-30 yılını neredeyse her gün spor salonunda geçirdim. Bu şekilde biraz uzak durmak, güzel bir kısımdı. Artık sabah erken kalkmayıp, spor salonuna gitmeyip, çalışmayıp ya da bir sonraki rakibi düşünmeyip, bu baskının ortadan kalkması benim için gerçekten çok keyifli oldu.

"Sürekli Mavs'in dibinde olup her maça gitmek istemedim. Biraz zihinsel bir molaya ihtiyacım vardı. Tabii ki, şehirdeyken onları hala izliyorum, şehirde olduğumda hala kanepede oturup seyrediyorum. Son zamanlarda birkaç maça gitmiştim, geçen gün Vince'i [Carter] görmüştüm, çok güzeldi. Hala şehirdeyken bazı maçlara gidiyorum. Elbette, Twitter'da ve Instagram'da herkesi takip ediyorum, bu yüzden neler olduğunu görüyorum. Bunu hala anlıyorum ve evde olduğum zaman hala izleyebiliyorum."