Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Dirk: "Doncic, benim 19 yaşımdaki halimden daha iyi"

Dallas Mavericks ikonu Dirk Nowitzki, 19 yaşındaki Luke Doncic'in kendisinin 19 yaşındaki halinden çok daha iyi olduğunu söyledi.

Dallas Mavericks ikonu Dirk Nowitzki, 19 yaşındaki Luke Doncic'in kendisinin 19 yaşındaki halinden çok daha iyi olduğunu söyledi.

Bir radyo programında konuşan Dirk, takım arkadaşı Doncic'le birlikte çalışmalara başladığını söyledi ve kendisine Doncic'in bu yaşında, kendisinin onun yaşındayken olduğu halinden iyi olup olmadığı sorulduğunda şu yanıtı verdi:

"Evet. Ben de biraz şut atabiliyordum onun gibi oyun bilgim ve saha görüşüm hiç yoktu. Daha şimdiden ikili oyunları okuyuşu, bugün Chris Paul gibi adamların yaptığı gibi. DeAndre Jordan ve Dwight Powell gibi adamların potaya devrildiği burada, onu izlemesi zevkli olacak. Savunmaları dağıtacak ve bu kesinlikle izlenir."

"İkili oyunda inanılmaz biri. Saha görüşü şimdiden inanılmaz. 19-20 yaşında birinden bunları gördüğüme inanamadım. İyi de bir şutör ve bizim için, uzun vadede harika olacak."

Doncic, Real Madrid ile Euroleague'i ve MVP ödülünü kazanmıştı.


7/24 NBA TÜRKİYE