Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Dirk: "Bu kesin Mark Cuban'ın fikriydi, ona müteşekkirim"

Dirk Nowitzki, American Airlines Center sahasında kendisiyle özdeşleşen fadeaway şutunun silüetinin yer alması konusunda çok mutlu olduğunu açıkladı.

Haber; Sporx.com
Dirk Nowitzki, American Airlines Center sahasında kendisiyle özdeşleşen fadeaway şutunun silüetinin yer alması konusunda çok mutlu olduğunu açıkladı.

2018-19 sezonunun son maçında resmen emekli olan Dirk'ün, önümüzdeki sezon American Airlines Center parkelerinde özel fadeaway şutunun iki adet silüeti yer alacak.

Nowitzki, NBA.com'dan Eddie Sefko'ya, Mavericks'in sahibi Mark Cuban'ın öncülüğünü yaptığı jest tarafından şaşırdığını söyledi:

"Bu çok tatlı. Bu benim için bir sürprizdi. Elbette bir onur. Bunu daha önce kimsenin yaptığını sanmıyorum. Mark'a (Cuban) çok müteşekkirim. Bence Mavericks'in bunu yapması onun fikriydi. Maçlara gidip bunu orada görmek gerçeküstü olacak. Kesinlikle özel."

Nowitzki, takımın tarihinde sayı lideri ve 2007 sezonunda MVP Ödülünü, 2011'de de takımla birlikte ilk NBA şampiyonluğunu kazanarak, takım tarihinin en iyi oyuncusu olduğunu somutlaştırmıştı.

Dirk'ün parkelerde yer alacak silüet dizaynı şu şekilde olacak: