Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Dinwiddie, token yasağıyla ilgili konuştu

Brooklyn Nets guardı Spencer Dinwiddie, NBA'in, Nets'le olan sözleşmesi için bulunduğu dijital para (Token) teklifini reddetmesi konusundaki yanlış anlaşılmaları gidermek amacıyla, olası bir uzaklaştırma cezası ile ilgili söylentileri engelleme girişiminde bulundu.

Haber; Sporx.com
Brooklyn Nets guardı Spencer Dinwiddie, NBA'in, Nets'le olan sözleşmesi için bulunduğu dijital para (Token) teklifini reddetmesi konusundaki yanlış anlaşılmaları gidermek amacıyla, olası bir uzaklaştırma cezası ile ilgili söylentileri engelleme girişiminde bulundu.

26 yaşındaki Dinwiddie, geçen yılın Aralık ayında, 2019-20 sezonunun başlangıcında yürürlüğe giren, Nets ile üç yıllığı 34 milyon dolarlık bir uzatma kontratı imzalamıştı. Bu miktarın menkul kıymetleştirilmesi ve tahvil gibi muamele görmesi için, Dinwiddie dijital paraya yatırım yapmayı hedeflemişti.

Dinwiddie, geçtiğimiz ay NBA yetkilileri ile görüşmüş, lakin şu anda Toplu İş Sözleşmesi'nin (CBA), Dinwiddie'nin teklifine izin vermediği ortaya çıkmıştı.

Sonrasında, Dinwiddie'nin dijital girişimi için para cezasına çarptırılabileceği veya uzaklaştırma cezası alabileceğine dair söylentiler ortaya çıkmıştı.

"TAKIMI TEHLİKEYE ATMIYORUM"

Dinwiddie, Twitter hesabından, basketbolun ailesinden sonra gelen "ikinci önceliği" olduğunu belirtti:

"2 şey söyleyeceğim.
Evet bunu yapıyorum.
Hayır kendime uzaklaştırma cezası aldırmıyorum ve takımı tehlikeye atmıyorum.

Neye inanmanızı istediklerinden bağımsız olarak, basketbol ailemden sonra gelen, hayattaki ikinci önceliğimdir (özellikle Elijah)

Sanırım bu 3 şey oluyor."

CBA İLE ZIT DÜŞÜYOR


NBA genel başkan yardımcısı Dan Rube bugün, Dinwiddie'nin eylemlerinin CBA'i ihlal edebileceğini belirtmişti:

"Spencer Dinwiddie ve danışmanlarının talebi üzerine, dijital para fikirlerinin bir takım çeşitlerini inceledik. Sunulan fikirlerin tümü, bir oyuncunun NBA maaş alma hakkını transfer etmesini ve NBA ile ilgili konularda kumar oynamalarını yasaklayan kurallar da dahil olmak üzere, toplu pazarlıklı lig kurallarını ihlal edebiliyor."