Dinamo Bükreş'i bir Türk kurtaracak!

Dinamo Bükreş Pazarlama Direktörü, pandemi nedeniyle çok zor durumda olduklarını ancak bir Türk yatırımcı sayesinde kulübü kurtaracaklarını söyledi.

Haber; Sporx.com dış haberler
Abone Ol
Dinamo Bükreş'i bir Türk kurtaracak!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
04 Aralık 2020 15:46
Dinamo Bükreş, pandemi nedeniyle yaşadığı büyük ekonomik krizi bir Türk yatırımcıyla atlatmak üzere olduğunu açıkladı.

Romanya'dan Gazeta'nın haberine göre; Dinamo Bükreş'te teknik direktör Cosmin Contra'nın ardından futbolcular Borja Valle ve Isma Lopez, aylardır maaşları ödenmediği için sözleşmelerini tek taraflı olarak feshettiler. Tüm yabancı oyuncuların kulübe ihtar gönderdiği ve kısa süre içerisinde ayrılacakları bilgisi verildi.

Gelişmeleri doğrulayan Dinamo Bükreş Pazarlama Direktörü Radu Birlica, "Dinamo Bükreş için şu an ülke dışındayım ve Türk bir partner ile sponsorluk anlaşmasına çok yaklaştık. Kendileri Türkiye'nin en büyük kulüplerinden Fenerbahçe'ye de sponsor. Tekstil sektöründe çok bilinen bir markaya sahip." açıklamasını yaptı.

Birlica, "Kendisiyle kişisel olarak ilişkim vardır. Onu ikna ettim. Başlangıçtaki durumu ve şu an içinde bulunduğumuz durumu tüm samimiyetimle anlattım. Dinamo Bükreş markasına sahip olacağını anlattım. Müzemizdeki kupaları ona söyledim. Hem pozitif, hem de negatif durumları söyledim. Bu şartlar altında Dinamo Bükreş'e çok büyük bir parayla destek olacak." sözleriyle konuşmasını noktaladı.

1948'de kurulan ve 16 takımlı Romanya Liga 1'de 14. sırada olan Dinamo Bükreş, tarihinde 18 lig şampiyonluğu ve 13 kupa şampiyonluğu yaşadı. (Fotoğraf: fcdinamo.ro/)Tümü
TÜMÜ