Guliyev'den Türkiye rekoru

17. Akdeniz Oyunları'nda atletizmde ikinci gününde 1 oyunlar, 1 Türkiye rekoru kırıldı. Türkiye ikinci günü iki altın, iki gümüş olmak üzere 4 madalya ile tamamladı.

Haber; AA
Abone Ol
Guliyev'den Türkiye rekoru
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
27 Haziran 2013 23:40
17. Akdeniz Oyunları'nda atletizmde ikinci gününde 1 oyunlar, 1 Türkiye rekoru kırıldı. Türkiye ikinci günü iki altın, iki gümüş olmak üzere 4 madalya ile tamamladı.  

Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi'nde yapılan atletizm müsabakalarının ikinci gününde erkekler 1500 metre finalinde İlham Tanui Özbilen, 3.35.09'luk derecesiyle rahat bir şekilde birinci olarak altın madalya aldı. 10 bin metre finalinde de Polat Kemboi Arıkan, 28.17.26'lık derecesiyle altın madalyanın sahibi oldu. 

Erkekler 100 metre finalinde Ramil Guliyev, 10.23'lük derecesiyle Türkiye rekoru kırarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Eski rekor 10.37 ile İzzet Safer'e aitti.

Erkekler disk atmada 61.46 metrelik derecesiyle, Hırvat Martin Maric ile aynı dereceye sahip olan Ercüment Olgundeniz, ikinci en iyi derecesi (61.02) Maric'ten kötü olduğu için gümüş madalyada kaldı. 

Erkekler yüksek atlamada Yunan Konstantinos Baniotis 2.34 metrelik derecesiyle oyunlar rekoru kırarak altın madalya kazandı. Eski rekor 2.30 metre ile Kıbrıs Rum Kesimi'nden Kyriakos Ioannou'ya aitti.

Bu arada, atletizm yarışlarını Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç da izledi. 

- Türkiye madalyada ikinci sırada

İkinci günün ardından Türkiye 3 altın, 4 gümüş ve 2 bronz ile atletizmde ikinci sırada yer aldı. 

Yunanistan, 4 altın, 1 gümüş ve 2 bronzla madalya sıralamasında ilk sırada bulunuyor. 

- Erkekler cirit atmada madalya töreni yapıldı

Fatih Avan'ın altın madalya kazandığı erkekler cirit atmada madalya töreni, ikinci gün son yarışın ardından gerçekleştirildi.  

Yarışma programında dün yapılması planlanan ancak bugüne bırakılınca Yunan delegenin diskalifiye tehditiyle krize neden olan madalya töreni, bugün 10 bin metre yarışı tamamlandıktan sonra yapıldı.

- Elektirikler kesildi

 İkinci gün yarışlar sırasında 3 kez statta elektirikler kesildi. 

Bedensel engelli atletizm erkekler 1500 metre madalya töreninde Fransa Milli Marşı çalınırken elektirikler kesilince, marş yarıda kaldı. Madalya töreninin ardından kadınlar 400 metre engelli finali ışıkların gelmesi beklendiği için 5 dakika geç başladı. Tümü
TÜMÜ