Didier Drogba: ''Vizyonum daha büyük''

Fildişi Sahili Futbol Federasyonu başkanlığına aday olan Galatasaray'ın eski futbolcusu Didier Drogba, adaylık gerekçesini anlattı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Didier Drogba: ''Vizyonum daha büyük''
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Eylül 2019 14:38
Fildişi Sahili Futbol Federasyonu başkanlığı için aday olan Galatasaray'ın eski futbolcularından Didier Drogba, kararının gerekçesini açıkladı.

Geçtiğimiz sezon futbolculuk kariyerini sonlandıran efsane futbolcu, Fildişi Sahili'nin başkenti Abidjan'da basın toplantısı düzenledi ve başkanlık adaylığı hakkında konuştu.

''BİR KULÜP DEĞİL, TÜM ULUSA KATKIDA BULUNACAĞIM''

41 yaşındaki eski futbolcu, ''Teknik direktörlük yapmakla ilgilenmiyorum. Açıkçası öyle bir şey yapmak istemiyorum. Benim vizyonum daha büyük. Bir lider olduğumu düşünüyorum. Vizyonum, teknik direktörlükten daha büyük. Teknik direktörler sadece bir kulübe katkı verir. Ben ise bir ülkeye katkıda bulunmak istiyorum. Federasyon başkanlığını çok iyi yapacağımı ve Fildişi Sahili futboluna önemli katkılarda bulunacağımı düşünüyorum.'' diye konuştu.

Didier Drogba'nın Fildişi Futbol Federasyonu için en büyük rakibi ise kendisi gibi eski futbolcu olan ve Auxerre, Lens, PSG formalarını giyen Bonaventure Kalou olarak ön plana çıkıyor.Tümü
TÜMÜ