Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

DeRozan ve Spurs, uzatma kontratı üzerinde "pek yol alamadılar"

San Antonio Spurs ve DeMar DeRozan'ın, uzatma sözleşmesi görüşmelerinde "ayrı düştükleri" kaydedildi.

Haber; Sporx.com
San Antonio Spurs ve DeMar DeRozan'ın, uzatma sözleşmesi görüşmelerinde "pek yol alamadıkları" kaydedildi.

Spurs, 2018 yazında, Kawhi Leonard karşılığında Toronto Raptors'tan aldıkları bir paketin bir parçası olarak DeRozan'ı kadrolarına katmışlardı.

Bununla birlikte, San Antonio'nun playoffların ilk turundan elenmiş olduğu nispeten başarısız bir 2018-19 sezonundan sonra, söylentiler Spurs'ün DeRozan'ı sadece bir yıllığına tutup sonra takas etmek istediğine dair konuşulmaya başlamıştı.

San Antonio ve DeRozan arasında hiçbir takas söylentileri ortaya çıkmadığından, bu iddianın üzerinde pek durulmamıştı.

"DÜŞÜNCE AYRILIĞI VAR"

Daha sonra söylentiler, Spurs'ün DeRozan ile sözleşme uzatması imzalayacağına doğru bir ivme kazanmaya başlamıştı, ama The Athletic'ten Sam Amick'e göre, iki taraf görüşmelerde çok fazla ilerlememişti.

Amick, iki tarafın yeni bir anlaşmayı tartışmaya devam ettiğini, ancak bu konuda birbirlerinden "epey ayrı" düşündüklerini belirtti.

San Antonio'nun DeRozan'a ne kadar sunduğu veya DeRozan'ın ne kadar istediği hakkında kesin bir bilgi verilmedi, ancak Spurs'un ortaya koyabileceği maksimum anlaşma dört yıllığı 150 milyon dolar şeklinde.

2020 YAZINDA ÇOK DEĞERLİ OLABİLİR

DeRozan, 2020-21 sezonu için 27.7 milyon dolarlık bir oyuncu opsiyonuna sahip ve gelecek yaz ise maaş sınırının (NBA-Çin ilişkilerine de bağlı) 125 milyon dolara çıkması bekleniyor.

Ayrıca, 2020 serbest oyuncu sınıfının oldukça zayıf olduğu düşünüldüğünde, DeRozan'ın opsiyonu seçmemesi durumunda, forvet pozisyonunda en çok aranan oyunculardan biri olacağı düşünülüyor.

30 yaşındaki oyuncu, önceki sezon 21.2 sayı, 6.2 asist ve 6.0 ribaund ortalama yakalamıştı.