Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Denver Nuggets, tavsiye gereği koronavirüs testi yaptırmıyor

Denver Nuggets'ın olası koronavirüs maruziyetine rağmen, test yaptırmalarının tavsiye edilmediği açıklandı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Denver Nuggets'ın olası koronavirüs maruziyetine rağmen, test yaptırmalarının tavsiye edilmediği açıklandı.

Denver, COVID-19'dan etkilenebilecek son NBA takımı olabilir. Birçok kişi durumları konusunda zaten endişeli olsa da, tavsiye edilen eylem, virüsü taşıdıklarından şüphelendiklerinde benzer bir durumda olan diğer takımlardan tamamen farklı olarak gözüküyor.

Denver Post'tan Mike Singer tarafından bildirildiği üzere, Nuggets'a öneri yapan sağlık uzmanları, virüsün Denver'daki savunmasız insanlara yayılmasını önleyebilmeleri için, en az iki hafta izole kalmaları gerektiğini söyledi.

Sezon ertelenmeden önce Utah Jazz'a karşı oynayan son takımlardan biri oldukları için, Nuggets'ın koronavirüs taşıyan oyuncuya sahip olma ihtimallerinin yüksek olduğu düşünülüyor. Nuggets yıldızı Nikola Jokic de uzun bir süre Gobert'e karşı oynadığı için muhtemel bir taşıyıcı olabilir.

Hastalığı taşıdıkları muhtemel olsa da, sağlık görevlileri kendilerini arkadaşlarından ve sevdiklerinden soyutlamanızı tavsiye ediyorlar. Virüs, bir taşıyıcı ile uzun süreli temas yoluyla bulaşıyor ve herhangi bir etkileşim biçiminin önlenmesi, virüsün daha büyük popülasyona yayılmasını önlüyor.