Denizlispor'da hakeme tepki büyük

Denizlispor Başkan Yardımcısı Yavuz Cinkaya, Beşiktaş maçındaki hakem kararlarına isyan etti.

Abone Ol
Denizlispor'da hakeme tepki büyük
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
26 Ekim 2020 22:13
Denizlispor Başkan Yardımcısı Yavuz Cinkaya, Beşiktaş'a 3-2 mağlup oldukları maçın ardından penaltılarının verilmediğini söyleyerek hakem yönetimine isyan etti.

Cinkaya, çok net kararların verilmediğini söylerken, "Ne yazık ki hakem hatalarına kurban gittik! Her şey göz önünde, verilmeyen penaltı, 7 dakikalık uzatmayı 2 dakika önce bitirdiler! Hakem VAR'a gitmesine rağmen penaltıyı vermemesi aklımızın ucuna gelmiyordu. Böyle saçmalık olmaz! Burada herkesin emeği, ekmeği var. Emek hırsızı demek istemiyorum ama emeğimizin çalınmasına içimiz el vermiyor. Biz Anadolu kulübüyüz, gelirimiz, giderimiz belli! Yapmayın lütfen, Anadolu külübüyüz diye hakkımızın yenmesi çok gücümüze gitti. Ayağına basılıyor, VAR'a gidiyor, izliyor, ona rağmen vermiyor. Rodallega kaç dakika yerde yattı ondan önce. Ayıptır, günahtır, biz adalet istiyoruz, hakemlerimizden objektif görüş istiyoruz. Haksızlıktan yana mağduruz. Penaltı verilse belki sonra 4-3 ile galibiyete gideceğiz. Belki 43-44 puanla ligde kalacaksını, bunlar ince hesaplar. Bu pozisyonu federasyonumuz değerlendirsin. Haksızsak bize ceza versinler, bu açıklamamdan dolayı bana ceza verebilirler. Gerçeği görürlerse de hakeme ceza versinler." ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ALİ ÇETİN: "ANADOLU'NUN KADERİ BU"

Denizlispor Başkanı Ali Çetin açıklamasında: "Anadolu kulüplerinin kaderi bu, yazık. Buralarda emeklerle, tırnaklarla kazıyarak bir yere geliniyor. Bence bu ucuzluk. Bu emek öyle kolay kazanılmıyor, bu emeğin karşılığı da bu değildi. Allah yukarıda, Allah'a havale ediyoruz. Gerekli itirazları yapacağız ama bir emek kaybı var. İnsanın içi acıyor, yazık... Bunun daha hafiflerine aleyhimize penaltı verildiği oldu, sesimizi çıkarmadık. Bu gerçekten emeğin harcanması. Allah'a havale ettik, Allah büyüktür. İnşallah önümüzdeki maçlarda daha iyi bir Denizlispor izleriz." dedi. Tümü
TÜMÜ