Denizli: "Hayatımın en zor 90 dakikası"

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Astana maçı sonrasında konuştu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; Reuters
Abone Ol
Denizli: 'Hayatımın en zor 90 dakikası'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Aralık 2015 23:52
Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Astana maçının ardından açıklamalarda bulundu.

İŞTE DENİZLİ'NİN SÖZLERİ...

"Bu kadar yıllık teknik adamlık hayatımın en zor 90 dakikası. Bunlar çok zor maçlardır. Bu kulübelerde ne maçlar yaşadım. Bu akşamki kadar, atmosfer itibariyle, 2 sonucun bize yettiği bir anda bu kadar baskı altında olmayı hiç bir zaman yaşamadım. Futbolcularımın kim olursa olsun, ne bugün, ne dün, ne sonra bu kadar rahat pas hataları... Bu kolay bir baskı değil. Grup maçlarına baktığınız zaman Astana'ya karşı oynayan takımlar zorlandı. Golden sonra dönüş süresi uzasaydı, biraz daha baskı hissedebilirdik. Şunu kabul etmek lazım. Biz bu baskıyı üzerimizden atacağız. Oyun açısından sıkıntılı günler yaşıyoruz. Bunlar problem değil, aşarız. Geldiğimiz günden beri bir takım şeyleri olumluya çevirmeye çalışıyoruz, bunu halledeceğiz. Ligimize baktığımız zaman 2 maçta puan farkını lehimize çevirdik. Harika pozisyonlar da yarattılar. Son tercihlerde sıkıntı yaşadık. Bu akşam bizim için zordu. En önemli hadise yolumuza devam etmek. Ne maçlar yaşadım. Bu maçlar çok farklı algılar ortaya çıkarıyor."

"BAZI BÖLGELERDE SIKINTI YAŞIYORUZ"

"Bazen oyuna devam eden yorgunlar, girecek tazelerden daha iyi hissederler. Bazı bölgelerde sıkıntı yaşıyoruz, bunları aşacağız. Alternatif oyuncuların dönüşü ne zaman olacak, bilemiyorum. Düşündüğümüz kadronun gerisinde kaldık. Bu zorlukları aşacağız."

"CHEDJOU'DAN O BÖLGEDE MEMNUNUM"

"Chedjou için de zor bir gece. 10 yıldan uzun bir süreden sonra orada görev yapmak ve bunu kabul etmek oyuncunun güvenini ortaya koyar. Memnunum ondan ve orada kullanmaya da devam edeceğim. Alternatif üretmek zorundayız, başka çarem yok."

"SENDELERİZ AMA DÜŞMEYİZ"
"Çok zorlu bir gece yaşayacağımızı biliyorduk. Bunun için müneccim olmaya gerek yok. Zor bir takım mücadeleci bir takımdı Astana. Tabii ki baskısı son derece yüksek olan bir maçtı. Kazanmak zorunda olsak gidişat farklı olabilirdi. Tabii ki galibiyetle çıkmak isterdik ama neticede ana hedefi bulduk. Hedefimiz Avrupa'ya devam etmekti. Golü bulamadınız zaman sıkıntı sürer. Zorlu bir takıma geldim. Koşulları zor olan bir takıma geldim. Yaklaşık 110 yıllık tarihinde Galatasaray'ın benim gibi yetiştirdiği Türk Futbolu'na sunduğu ikinci bir isim yok. Futbolda zor günler vardır. Biz o günleri çok yaşadık. Bu camiada da yaşadık. Geldiğimiz gün bu ligde rakiplerimizle toplamda 12 puan vardı bunu 11'e indirdik. Zorluklarınız var, alternatif yaratmaya uğraşıyoruz. Futbolcularımın benim ve başkasının beklemediği hatalar yapma şansı her zaman var. Bireysel hatalar oldu, pozisyon hatası oldu bir tanesinde gol yedik. Önce de söyledim sendeleriz ama asla düşmeyiz."

"Kazak Futbolu çıkış arıyor. Bu tesadüf değil. Yıllar önce de Türk Futbolu'nda çıkışı Galatasaray yaptı. Biz rakibi ciddiye almaz isek, sonra sonuçları beğenmeyebiliriz. Teknik adamlık kariyerimin en zor maçlarından biriydi. Bu bir gerçek."

TRANSFER SÖZLERİ...

Sarı-kırmızılı çalıştırıcı sözlerine şöyle devam etti;

"Transfer bir ihtiyaçtan ortaya çıkar. Böyle bir ihtiyaç varsa gerçekleştiririz. Önce kendi içimizde alternatifler oluşturmaya çalışıyoruz. Aramızda olmayan sakat oyuncular var. Ne zaman dönecekler bilmiyoruz. İlk yarının sonuna kadar böyle bir tablonun içindeyiz. Büyük ölçüde takımlar başarıya giderken bütün birimleri ile gider. Kanadı kırık kuştan ne kadar uçmasını beklersiniz. Şu an için taraftarımızla iletişimi kuramadık. 7 tane futbolcu Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynadı ama bunlar tekerrür edecek değil. Zorlu bir yarışın içine geldik ve bundan da onur duyuyorum. Bu tribünler Türkiye'ye bu şarkıları hediye etti. Yenilsen de yensen de, beraber yürüdük biz bu yollarda yine taraftarlar yeni şarkılar söylemeli.

"BURAK OYNAMAYA DEVAM EDECEK"

"Burak bu ülkenin en büyük golcüsü. Burak, Selçuk büyük fedakarlık ile sahaya çıktılar. Burak Yılmaz yürümesine mani bir durum olmazsa, oynamaya devam edecek. Burak yürümekte zorlanıyordu, ağrısı vardı ve çıktı oynadı."


Tümü
TÜMÜ