Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

DeMarcus Cousins'ın taciz davası düştü

Los Angeles Lakers pivotu DeMarcus Cousins'a karşı açılan üçüncü dereceden taciz davasının düştüğü açıklandı.

Los Angeles Lakers pivotu DeMarcus Cousins'a karşı açılan üçüncü dereceden taciz davasının düştüğü açıklandı.

Suçlamalar, Cousins ile çocuğunun annesi arasında, Cousins'ın düğününe oğlunun da gelmesiyle ilgili aralarındaki anlaşmazlık sonrasında yapılmıştı.

Alabama'da açılan dava, şimdi düşmüş durumda.

Suçlamalar, Cousins'in Lakers'a 1 yıllık bir anlaşma için imza attıktan çok kısa bir süre sonra, diz sakatlığı yüzünden 2019-20 sezonunu kaçıracağı haberlerini takip eden haftalarda ortaya çıkmıştı.

Davanın düşmesi haberi, Boogie'nin Golden State Warriors ile kısa süren bir sezonun ardından, Los Angeles'ta potansiyel bir geri dönüş sezonunu mahvetmiş olan çapraz bağ sakatlığının iyileşme sürecine odaklanmasını sağlayacak.

Cousins, LeBron James ve Anthony Davis'in takımı tekrar playofflara taşımasına yardımcı olmak için, Lakers ile 3.5 milyon dolarlık bir anlaşma imzalamıştı.

Lakers, Boogie'nin bu sezon sahaya geri dönme düşüncesi üzerine kapıyı resmen kapatmamış olsa da, NBA, takıma Cousins için bir "sakat oyuncu istisnası" maddesinden para ödemişti. Bu durum, Cousins'ın sakatlığından dönmesinin Haziran ayının ortasını bulacağını gösteriyor.