Değişen Keşiftaşına Gelin Birlikte Göz Atalım

8.2 yamasını bizimle paylaşan Riot Games birçok meta değişikliğinin müjdesini verdi. Gelecek sezonun başlaması ile destek itemlerindeki değişikliğin önemli olduğunu vurguladı. Bu değişiklik oyun üzerindeki görüş savaşlarını daha da önemli hale getireceğe benziyor.


8. Sezonun başlamasına az bir zaman kala Riot Games cephesinden köklü değişiklikler gelmeye devam ediyor. Zoe, Malzahar, Ezreal, Vayne gibi şampiyonlara gelen dengelemelerin ardından Rengar'ın Q yeteneğinin eski haline döneceği haberi topluluğu heyecanlandırmıştı. Bugün büyük olarak nitelendirebileceğimiz bir değişiklik haberi daha geldi. NA forumlarında yapılan açıklamaya göre destek envanterinin olmazsa olmazı Keşiftaşı, 8.2 yamasından sonra yerle bir olacak.


Bu değişikler destek oyuncularını nasıl etkileyecek? AD Carry'lerin yadigar kalkan başlangıçları hangi yönde şekillenecek? Bu güncelleme ile diğer lanelerdeki oyuncuların başlangıç itemlerinde farklılıklar görebilecek miyiz? Bütün bu soruların cevaplarını sezon başlamadan tahmin etmek mümkün değil fakat taktiksel olarak bizi şaşırtacak bir çok şey görebileceğimizin kanıtı. Gelin hep birlikte değişen itemlere bir göz atalım.
                                                                
          

Bazı profesyonel oyuncuların oynadığı oyun analizlerinden elde ettiğimiz verilerde çoğu oyuncunun güncellenmemiş halde bile destek itemlerine buildlerinde yer verdiğini görüyoruz. 8.2 yamasının gelmesi ile birlikte bunun artacağını ve ŞL'de daha çok göreceğimizi tahmin ediyoruz.


Sporx Anasayfasına Dön