Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Davis, Lakers için 4 milyon dolardan feragat edecek!

Los Angeles Lakers'ın yaz aylarında başka bir 'üst düzey serbest oyuncu' almasına yardımcı olmak için, Anthony Davis'in 4 milyon dolarlık takas bonusundan feragat etmek istediği bildirildi.

Los Angeles Lakers'ın yaz aylarında başka bir 'üst düzey serbest oyuncu' almasına yardımcı olmak için, Anthony Davis'in 4 milyon dolarlık takas bonusundan feragat etmek istediği bildirildi.

Bleacher Report'dan Arye Abraham'a göre, bir kaynak Davis'in, takas bonusundan takım için boş yer açmak amacıyla feragat etmeyi planladığını açıkladı:

"Kamuya açık konuşma yetkisi olmayan bir kaynak, Anthony Davis'in Lakers'ın üst düzey bir serbest oyuncuya iniş yolunu açması için 4 milyon dolarlık takas ikramiyesinden feragat etmeyi planladığını doğruladı."

"LAKERS'A 32.5 MİLYON DOLARLIK YER AÇILABİLİR"


Eğer Davis takas ikramiyesinden feragat ederse, Lakers yaklaşık 27.7 milyon dolarlık bir maaş boşluğuna sahip olacak, bu da bir serbest oyuncuya maksimum kontrat yapmak için yeterli olmayacak. Eğer bonusu alırsa, LA'in maaş boşluğu 23.7 milyon dolara inecek.

Ayrıca, ESPN'den Adrian Wojnarowski'ye göre Lakers, takası bitirmek için 30 Temmuz'a kadar beklerse, 32.5 milyon dolarlık bir maaş boşluğuna sahip olabilir. Ancak, beklenti, takasın 6 Temmuz'a kadar tamamlanması şeklinde:

"Lakers takası bitirmek için 30 Temmuz'a kadar beklerse, maaş boşluğunda 32.5 milyon dolarlık bir yer olabilir (En üst düzeyde serbest bir oyuncu barındırmak için yeterli). Lakers 30 gün bekleyerek, kapasitenin üzerine çıkmış bir ekip gibi davranacak ve drafttaki 4. seçim hakkının maaş olarak kullanılmasına izin verecek."