Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Davis, Dwight Howard'ın nasıl bu kadar iyi oynadığını açıkladı

Los Angeles Lakers süperstarı Anthony Davis, Dwight Howard ile ortaklığının nasıl bu kadar dominant olduğunu açıkladı.

Los Angeles Lakers süperstarı Anthony Davis, Dwight Howard ile ortaklığının nasıl bu kadar dominant olduğunu açıkladı.

Howard, Ağustos ayında takıma yaptığı ziyaretteki yaklaşım ve zihniyeti sayesinde, LeBron James ve Davis de dahil olmak üzere Lakers soyunma odasındaki oyuncuları kazanmayı başarmıştı.

Lakers, DeMarcus Cousins'ı bir çapraz bağ sakatlığına kaybettikten sonra, başka bir uzuna ihtiyaç duymuştu. Howard, Lakers ile ikna edici ve duygusal bir görüşme yapmış ve Lakers, eski süperstarı garanti edilmeyen bir anlaşmayla takıma katmıştı.

Bazı insanlar Howard'ın Davis'le sahada nasıl bir arada oynayabileceklerini merak ediyorlardı. Lakers'ta sezonun ilk 14 maçı boyunca, Dwight ve AD birlikte sahayı domine ettiler ve Lakers'ın NBA.com'daki net reytingi, Howard ve Davis birlikte sahadayken +24.6 olarak belirlendi.

AD, SAHANIN İKİ YÖNÜNDEKİ DWIGHT'I DA ANLATTI

Davis, Howard'ın elit savunma yeteneklerinin, kendisinin ve Lakers'daki herkesin topa baskı yapmasını ve Howard'ın arkada çemberi koruyacağını bildikleri için, savunmada arada sırada kumar oynamalarına izin verdiğini anlattı:

"Savunmada sadece kendimin değil, herkesin topa baskı yapmasını, topa yaklaşmasını ve adamları arkada şutları bloklamaya hazır olan bir Dwight olduğunu bilerek rahatsız olmalarını sağlıyor. Ve harika bir ribaundçı olduğu için, bu da çabuk bir şekilde hızlı hücuma çıkmamızı sağlıyor. Hepimiz böyle bir adama sahip olduğumuz için çok mutluyuz, çünkü bize alternatif bir savunma şeması kazandırıyor. Bu sayede, kısa kadroyla oynadığımız zaman ben de 5 oynayarak Dwight'ın rolünü alabilirken, diğer çocuklar da aynı şeyi yapabiliyorlar."

"Hücumda, alçak postta rakibe büyük problem yaratıyor. Çembere devriliyor ve hemen çevresine üç ya da dört adam çekiyor. Bu da herkes için boş şut imkanı yaratıp, benim de dışarıda takılıp kolay şut atmamı veya çembere yol almamı sağlıyor. İçeri girdiğimizde de kendisi bir alley-oop tehdidi. Girip çembere doğru topu fırlattığımızda tutabiliyor. Sahanın her iki ucunda da şimdiye de bizim için harikaydı."

Howard bu sezon Lakers için ortalama %75'lik bir şut yüzdesi ile 6.7 sayı ve 7.6 ribaund istatistikleri yakalıyor.