Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Davis: "Clippers derbisinden daha büyük hedeflerimiz var"

Anthony Davis, Los Angeles Lakers'ın gelecek sezon hedefinin sadece bir L.A. derbisinde Clippers'ı yenmek olmadığını ve NBA şampiyonluğu kazanmaya odaklandıklarını söyledi.

Haber; Sporx.com
Anthony Davis, Los Angeles Lakers'ın gelecek sezon hedefinin sadece bir L.A. derbisinde Clippers'ı yenmek olmadığını ve NBA şampiyonluğu kazanmaya odaklandıklarını söyledi.

AD, kendisinin ve takım arkadaşı LeBron James'in "özel bir şey yapma şansının çok iyi olduğuna" inanıyor.

Davis ve diğer kadro hamlelerinin sayesinde, önceki sezon kazandıklarından daha fazla maç kaybeden ve playofflara kalamayan Lakers, bir anda NBA şampiyonluğuna aday olan favori takımlardan biri oldu.

"DERBİ KAZANMAK, ŞAMPİYONLUK GETİRMEZ"

Davis, L.A'daki rekabeti değiştiren taraftarlar hakkında sorular aldığında, sözlerine dikkat ederek şunları söyledi:

"Clippers'ın ne düşündüğünden emin değilim. Ama Lakers'ın ne düşündüğünü biliyorum - basketbol oynamak. Açıkçası, harika bir takımları var, ama biliyoruz ki bizim hedeflerimiz bu rekabetten daha büyük olacak. Bir derbi kazanmak, şampiyonluğu getirmez. Bu yüzden bizim için asıl amaç bu sene şampiyonluk kazanmak."

"HEDEF BU DEĞİLSE, NEDEN OYNAYALIM"


Takımda bu hedefin açıkça tartışılıp tartışılmadığı sorulunca, Davis yüksek sesle gülerek şöyle konuştu:

"Henüz konuşmadık, ama söylenmesi gerektiğini sanmıyorum. Bence ne zaman olursa olsun, amaç daima bir şampiyonluk kazanmaktır. Eğer değilse, neden oynayalım ki."