Daum: "Max Kruse, 'Sizden biriyim' diyor!"

Fenerbahçe'nin eski teknik patronu Christoph Daum, Max Kruse'yi değerlendirdi.

Haber; Sporx.com dış haberler
Daum: 'Max Kruse, 'Sizden biriyim' diyor!'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
12 Ekim 2019 16:05
Fenerbahçe, Beşiktaş ve Bursaspor'un eski teknik direktörü Christoph Daum, Max Kruse ve Türk futbolundaki teknik direktör sorunuyla ilgili olarak Alman gazetesi Bild'e konuştu.

Max Kruse'nin yeteneklerini değerlendiren Daum, "Takımınızda isteyebileceğiniz en doğru karakterlerden biridir. Neye ihtiyacınız varsa onun için elinden geleni yapar. Onun gibi bir oyuncusu olan teknik direktör, kendini daha kuvvetli hisseder." ifadelerini kullandı.

"KRUSE 'SİZDEN BİRİYİM' DİYOR"

Galatasaray ve Antalyaspor maçlarında Max Kruse'nin İstiklal Marşı okumasıyla ilgili olarak Daum, "Bu taraftarlara şunu anlatmaktır, 'Bakın ben buradayım ve sizinle birlikte sizin gibi yaşıyorum' demektir. Ayrıca, Kruse'nin Türkiye'ye en iyi şekilde entegre ve adapte olduğuna dair bir sinyaldir. Eğer, bir yabancı oyuncu, gittiği ülkenin milli marşını okuyorsa, bu sembolik bir harekettir. 'Ben sizden biriyim' demenin yoludur." açıklamasını yaptı.

"TÜRKİYE'DE HOCALARA SABIR AZ"

Türk futbolundaki en büyük problemin sabırsızlık olduğunu söyleyen Daum, "Teknik direktörlere sabır çok az. Çok kısa sürede görevlerinden alınabiliyorlar. Bu nedenle, genç oyuncuların gelişmesi için yeterince sabır olmuyor. Çünkü, teknik direktörler daha hazır ve performansından emin olduğu futbolcuları oynatıyor." sözleriyle konuşmasını noktaladı.


Tümü
TÜMÜ