Dani Alves: "Paris'in her yeri ırkçı pislik dolu"

Brezilyalı ünlü futbolcu Dani Alves, GQ dergisine konuştu.

Haber; Sporx.com dış haberler
Dani Alves: 'Paris'in her yeri ırkçı pislik dolu'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
16 Ekim 2019 03:07
17 yıl boyunca Avrupa'da oynadıktan sonra tekrar Brezilya'ya dönen Dani Alves, GQ dergisinin Brezilya edisyonuna konuştu.

Sevilla, Barcelona, Torino ve Paris'te oynadıktan sonra Sao Paulo ile anlaşan Dani Alves, "Geri döndüğümde bir kültür şoku yaşadım. Burada insanlar daha davetkar ve arkadaş canlısı. Büyük bir enerji var. Her gün arkadaşlarımlayım ve eğleniyorum." ifadelerini kullandı.

Dani Alves, "Ben Sao Francisco nehrine yakın bir yerde büyüdüm. Bu nedenle sudan uzak yerlerde mutlu olamıyorum. Metropol şehirlerden de hazzetmiyorum." dedi.

"PARIS'TE IRKÇI PİSLİKLER VAR"

Paris hakkında gelen soruya Dani Alves, "Paris, çok stresli bir şehir. Hiç sevmedim. 1 haftalık bir tatil için ideal ama fazlası insanı yoruyor. Sao Paulo'nun küçüğü gibi düşünün. Ayrıca, Paris'in her yerinde ırkçı pislikler var. Hem de çok fazla. Bana hiçbir şey yapamadılar. Çünkü, onları pişman ederdim. Ancak, takım arkadaşlarıma yapıldığına şahit oldum." diyerek sözlerini sürdürdü.

Barcelona ve Sevilla'nın, Paris ve Torino'ya göre daha iyi olduğunu söyleyen Dani Alves, "Brezilya gibiydi. Sokaklarda hayat ve enerji vardı. Çok güzel insanlardı. İspanya'daki hayatım güzeldi." ifadeleriyle konuşmasını noktaladı.Tümü
TÜMÜ