Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

D'Angelo, orta mesafe şuta devam edecek: "İnsanları limitlememelisiniz"

Minnesota Timberwolves point guardı D'Angelo Russell, orta mesafeli şutlar söz konusu olduğunda "insanları, becerisi olan şeylerle ilgili limitlemelisiniz." şeklinde konuştu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Minnesota Timberwolves point guardı D'Angelo Russell, orta mesafeli şutlar söz konusu olduğunda "insanları, becerisi olan şeylerle ilgili limitlemelisiniz." şeklinde konuştu.şeklinde konuştu.

Uzak ikilikler, çoğu modern NBA başantrenörünün pek tercih etmediği şutlar olsa da, D'Angelo hücum repertuarından bu şutu kaldırmayı düşünmüyor.

"Denediğiniz bu şutları sokmakla ilgili ince bir çizgi var. Bu şutları atmama engel olmak isteyen koçtan gelen baskıyı hafifletmeye çalışmak gibi. Ama bir kez sokmaya başladıktan sonra ve onları da ikna ettiğinizde, bence insanları, yapabildikleri şeylerle ilgili limitlemelisiniz."

"NİHAİ ŞUT SEÇİMİMİZ DEĞİL"


Ancak Timberwolves koçu Ryan Saunders, orta mesafe şutların "özellikle atmak için uğraştıkları" şutlar olmadığını açıkça belirtti:

"Birkaç kişinin orta mesafe şutu olduğunu fark ettik, ancak elde etmeye çalıştığımız şut olmadığını da anlıyorlar."

Russell, bu sezon Golden State Warriors'ta oynadığı maçlarda denediği uzun ikiliklerin %54.9'unda isabet bularak, iyi bir yüzde yakaladı.B