Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Dame ve CJ'in planı: "Kendimiz dışında kimseyle konuşmamak"

Damian Lillard ve CJ McCollum, Portland Trail Blazers'ın geçtiğimiz gece Oklahoma City Thunder'a karşı oynadıkları serinin 4. maçında "takım arkadaşları dışında kimseyle konuşmamaya karar verdiklerini ve yalnızca kendileri için endişelendiklerini" söyledi.

Damian Lillard ve CJ McCollum, Portland Trail Blazers'ın geçtiğimiz gece Oklahoma City Thunder'a karşı oynadıkları serinin 4. maçında "takım arkadaşları dışında kimseyle konuşmamaya karar verdiklerini ve yalnızca kendileri için endişelendiklerini" söyledi.

Lillard ve McCollum'ın maç sonrası açıklamaları şu şekildeydi:

Lillard: "3. maçtan sonra, soyunma odasında onların sürekli serbest atış çizgisine gidip durmalarından bahsettik, ama 4. maçta sadece kendi aramızda konuştuk. Hakemler nasıl düdük çalmak isterlerse istesinler, sadece kendimizi düşünecektik."

"SADECE KENDİ ARAMIZDA..."

"Son maçtan sonra, karşılıklı yaptığımız şeyler (Russell Westbrook ile) çok büyütüldü ve biz bu konuda duygusal davranmadık, sadece rekabet ediyorduk. Maçla ilgili de aynı şekilde tutkuluyduk. Ama önceden söylediğim gibi; çok derine inmedik çünkü odak noktamız takımımızdı. Sahada hakemlere karşı kafayı yiyip, karşılıklı başkalarıyla çıldıracak değiliz. Bize maç kazandıracak ne varsa, ona odaklanıyoruz. Takımın buna bağlı kalışı beni çok gururlandırdı."

McCollum: "Önceki yıllardan daha olgunuz. Zorluklarla baş edebiliyoruz. Bu gece ne başarmak istediğimizi anladık ve yolumuza hiçbir şeyin çıkmasını istemedik. Birçok kez başkalarına hiçbir şey söylememe hakkında konuştuk. Eğer siyah-gri forması olmayan biriyse, onunla bir şey konuşmuyoruz. Takımda kendi aramızda konuşuyoruz. Hakemlerle ya da diğer takımla değil. Oyun planımızı uygulayıp buradan bir galibiyetle ayrılalım dedik."

Maçın üçüncü çeyreğinde vites arttıran ve karşılaşmayı 24 sayıyla tamamlayan Lillard'ın yanında, McCollum da kritik yerlerde önemli basketler bularak maçı 27 sayıyla tamamladı.