Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Dallas Mavericks, Bitcoin kabul etmeye başladı!

Dallas Mavericks, Bitcoin'i biletler ve ürünler için ödeme şekli olarak kabul eden ikinci NBA takımı oldu.

Haber; Sporx.com
Dallas Mavericks, Bitcoin'i biletler ve ürünler için ödeme şekli olarak kabul eden ikinci NBA takımı oldu.

Mavericks, Bitcoin'i, taraftarlarının biletler ve diğer spor malzemeleri için ödeme şekli olarak kullanmalarına izin veren yeni NBA takımı oldu.

Mavs yakın zamanda AT&T Center ile bağları olan ve artık müşterilerinin BitCoin kullanarak telefon faturalarını ödemelerine izin veren bir şifreleme para birimi olan BitPay ile ortaklık kurmayı kabul etmişti.

Sacramento Kings, 2014 yılında, yani kripto para biriminin ilk günlerinde taraftarlarının Bitcoin'i ödeme şekli olarak kullanmalarına izin veren ilk NBA takımıydı.

BitCoin, diğer kripto para birimleri de dahil olmak üzere, bir zamanlar insanların karaborsa yoluyla yasaklı mal satın almalarının bir yolu olarak kabul edildikten sonra uzun bir yol kat etti ve şimdi ana akım olmaya başladı. Öyle ki NBA gibi büyük spor ligleri, gerçek paraya eşit bir şey olarak görmeye başlıyor.