Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Curry ve Barton arasındaki sürtüşme sonrası: "Şımarıklar!"

Portland Trail Blazers ve Denver Nuggets arasında dün gece oynanan playoff yarı final serisi 6. maçının son çeyreğinde çıkan sürtüşme sonrası, olayın ana iki ismi Seth Curry ve Will Barton bazı ifadelerde bulundular.

Haber; Sporx.com
Portland Trail Blazers ve Denver Nuggets arasında dün gece oynanan playoff yarı final serisi 6. maçının son çeyreğinde çıkan sürtüşme sonrası, olayın ana iki ismi Seth Curry ve Will Barton bazı ifadelerde bulundular.

Maçın son çeyreğinin orta bölümünde çıkan sürtüşmede, Zach Collins bir pozisyonda yere düştü ve Will Barton'ın önüne kadar geldi. Kaçınmak isteyen Barton'ı, çekileceği sırada Curry itince, Barton da cevap olarak aynı şekilde kendisini itti. Hemen sonrasında Barton'ın, Curry'nin yüzünü parmakla ittirdiği görüldü ve işin içine Torrey Craig ve Collins de girince, ufak çaplı bir kavga oldu.

Hakemler, dört oyuncuya da teknik faul verdi.

"BİRKAÇ KİŞİYİ BEKLEDİ, ŞIMARIK HAREKETLER.."

Maç sonrasında, iki taraftan da açıklamalar şöyleydi:

Curry: "Aramıza birkaç kişi girsin diye bekledi (Barton), sonra parmağını gözüme soktu. Kimsenin bunu yapmasına izin veremem. Bu büyük bir şımarıklık. O takımda zaten birkaç tane şımarık adam var. Önde gelenler. Buna izin veremeyiz."

Barton: "Aramızda bir şey yok. Öyle bir şey kovalamıyordum bile. Kendimi korumaya çalışıyordum. Sanırım Collins'in başında durup sert çocuğu oynamaya çalışıyorum sandı. Ben sakatlanmadan önce oradan çekilmeye çalışıyordum sadece. O da beni itti. Kimsenin beni itmesine izin vermem. Ama bu bir şey değil. Ceza geliyorsa da sorun yok. Sıkıntı yapmam. Umarım uzaklaştırma cezası gelmez. Lakin eğer atılmamı gerektirecek bir şey yapsaydım, atılmış olurdum. Rekabetçi bir playoff basketbolu oynuyoruz. Bazı şeyler olur. Çıkıp sahada hepimiz arkadaşça davranırsak, kimse kazanmaya çalışıyormuş gibi gözükmez."