Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Curry: "Messi ile 'yaratıcı deha' benzerliklerimiz var"

Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry, Barcelona yıldızı Lionel Messi ile benzer şekilde "yaratıcı deha" niteliklerine sahip olduğunu söyledi.

Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry, Barcelona yıldızı Lionel Messi ile benzer şekilde "yaratıcı deha" niteliklerine sahip olduğunu söyledi.

Curry, Messi'nin kendisi gibi oyuna yaratıcılık ve yenilik getirdiğini açıklayarak şu ifadeleri kullandı:

"Bana kalırsa yaptıkları yaratıcı dehası ve yeteneğinin bir birleşimi, ama bu yeteneğinin fundamental bir tarafı da var. Çalışma şekli, tahmin ediyorum ki sahip olduğu yeteneğe dayanıyor ve bunu sahada oynadığında da gösteriyor. Bu yüzden yaptığımız sporlara getirdiğimiz yenilikler ve bununla birlikte sonraki jenerasyonlara kendilerini itmeleri için gereken etkiyi yaratma açısından karşılaştırmalar yapılabilir."

Curry ve Messi, bundan birkaç yıl önceye kadar oyuna yaklaşımlarındaki bazı alanlardaki benzerliklerle de dikkat çekmişti.
7/24 NBA TÜRKİYE