Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Curry, Lillard'a destek verdi: "Dediğini anlayabiliyorum"

Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry, Portland Trail Blazers yıldızı Damian Lillard'ın "anlamsız maçlar" ifadesi hakkında konuştu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry, Portland Trail Blazers yıldızı Damian Lillard'ın "anlamsız maçlar" ifadesi hakkında konuştu.

Lillard kısa süre önce "anlamsız maçlar" için oynama niyetinin olmadığını söyledikten sonra manşetlerde yer almıştı. Bununla birlikte, bazı kişiler Lillard'ın ifadesinden memnun olmasa da, Curry, konuyla ilgili anlayışını dile getirdi.

Curry, Lillard'ın açıklaması hakkındaki düşüncelerini, Anthony Morrow ve Justin Jack ile "The Life Podcast"te paylaştı:

"Ne dediğini anlayabiliyorum, çünkü mental olarak bu kadar uzun bir boşlukla devam etmek ve sonra önemli olmadığını bildiğiniz maçlara hazırlanmak zor iş. Anlıyorum. Zihninizi, 'Sahaya çıkıp, rekabet edip elimden geleni yapacağım ve beş maç sonra tekrar yaz dönemine geri döneceğimi biliyorum' şekline sokmak zordur."

2019-20 sezonunun olası yeniden başlamasıyla ilgili görüşmeler şu sıralar oldukça hararetli ilerliyor. Daha önceki raporlar, bazı kişilerin doğrudan playofflara gitmeyi tercih ettiğini, bazıları ise normal sezonu kısaltılmış bir programda bitirmeye istekli olduklarını ortaya koyuyor. Bu, sezon askıya alınmadan önce Batı'da 29-37 ile dokuzuncu sırada yer alan Blazers gibi takımlar için bir dezavantaj oluyor.