Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Curry, Kevin Durant'in gidişiyle ilgili konuştu

Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry, Warriors'ın Kevin Durant'le geçirdiği üç yılın özel olduğunu ve Brooklyn Nets'e gittikten sonra KD'ye karşı herhangi bir dargınlığı olmadığını söyledi.

Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry, Warriors'ın Kevin Durant'le geçirdiği üç yılın özel olduğunu ve Brooklyn Nets'e gittikten sonra KD'ye karşı herhangi bir dargınlığı olmadığını söyledi.

Curry, Durant'in serbest oyuncu döneminde kendi kararını verme hakkına sahip olduğunu belirtti. Warriors, Durant ile üç kez üst üste NBA Finallerine çıkmış ve bunların ikisini kazanmıştı.

Steph'in açıklamaları şu şekildeydi:

"Beraber geçirdiğimiz üç yıl, özeldi. KD ile üç kez üst üste Finallere katıldık. İkisini kazandık ve grup olarak çok şey başardık. Herkes, ekibimizde sahip olduğumuz yetenek miktarından bahsediyor, ancak bu, sahada tüm parçaları başarılı olacak şekilde bir araya nasıl getirebileceğinizi çözebileceğinizin garantisi değil. Yaptıklarımızla gerçekten gurur duyuyorum."

"Serbest oyuncu döneminin bir güzelliği de, herkesin bir kararı, herkesin bir seçeneği olması. Mutluluğunu, nerede olursa olsun bulmak istiyorsun. NBA'in güzelliği, herkesin bir noktada bu karara sahip olması, özellikle de Kevin ve diğer en iyi oyuncuların olduğu gibi. Başardıklarımıza geriye dönüp baktığımda, geçirdiğimiz bu dönemle son derece gurur duyuyorum. Şimdi, önümüze baktığımızda bunu yeniden yaratmamız gerekecek."

Durant, Nets ile dört yıllığı 164.26 milyon dolarlık bir sözleşme imzalamıştı. Warriors imza-ve-takas anlaşması ile D'Angelo Russell'ı Brooklyn'den alabilmişlerdi.

Stephen Curry, gelecek sezon Golden State'deki ilk hücum opsiyonu olmaya geri dönecek.