Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Curry: "Hızlı bir başlangıç yapacağımız konusunda iyimserim"

Stephen Curry, Golden State Warriors'ın bu sezona hızlı bir başlangıç yapacağı konusunda "iyimser" olduğunu belirtti.

Haber; Sporx.com
Stephen Curry, Golden State Warriors'ın bu sezona hızlı bir başlangıç yapacağı konusunda "iyimser" olduğunu belirtti.

Curry, yeni backcourt takım arkadaşı D'Angelo Russell'a çok güven duyduğunu söyledi. D-Lo, özellikle Golden State ile olan savunma oyununu geliştirmeye odaklandığını belirtmişti.

"İyi bir başlangıç yapacağımız konusunda iyimserim. Sezon boyunca bazı zorluklarla karşılaşırsak, ilerledikçe ayarlayabileceğimiz bir iletişim seviyesi kurarız."

"BU ATMOSFERİ SEVİYORUM..."


Curry, bu sezon "her şey için savaşmaları" gerektiğine inandığını belirtti:

"Günün sonunda, her şey için savaşmamız lazım olacak. Ve yapacağımız şeyin hoş gözükmeyeceğinin yarattığı atmosferi seviyorum."

"EŞLEŞMEK İSTENMEYECEK BİR TAKIM OLMAK.."


Curry'nin Warriors için sahip olduğu mevcut hedef, playofflarda Batı Konferansı için bir yer kazanmayı başarabilmeleri ve Klay Thompson'ın playofflarda kadroya dönebilmesi.

Curry, takım olarak sahip oldukları "şampiyonluk soyuna" inandığını da şöyle belirtti:

"Playofflara katılırız, takımda kim varsa o şekilde tam gücümüzde oluruz, Klay geri döner ve beraberimizde getirdiğimiz şampiyonluk geçmişi ile, playofflarda karşı tarafın eşleşmek istemeyeceği bir takım haline geliriz.."