Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Curry, Golden State için iyimserliğini koruyor

Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry, sağlıklı olacakları zaman Warriors'ın potansiyeli hakkında iyimser konuştu.

Haber; Sporx.com
Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry, sağlıklı olacakları zaman Warriors'ın potansiyeli hakkında iyimser konuştu.

Beş yıl boyunca NBA paradigmasını değiştirdikten sonra, Warriors bu sene dibe çöktü. Bu yıl içerisinde, Steve Kerr döneminin en kötü sezonu için hazırlanıyorlar.

Klay Thompson, Stephen Curry ve Draymond Green'in sakatlıkları, Warriors'ın potansiyel şampiyonluk ihtimalini çok azaltmıştı. D'Angelo Russell'ın da sakatlık geçirmesiyle, Golden State'in şampiyonluk koşusuna devam etmek için gelecek sezonu beklediği artık doğrulanmış oldu.

"BAZEN BÜYÜK RESMİ GÖRMEK ZOR"

Kasvetli görüntüye rağmen, Curry, Warriors'ın sağlıklı olduğunda yapacağı etki konusunda iyimser konuştu. NBC Sports Bay Area ile konuşan Curry, şu an yaşananların etkisinde kalmıyor. Bunun yerine, gelişmekte olan genç oyuncuların tadını çıkarıyor ve tam sağlığa geri dönen çekirdeğe odaklanıyor:

"Evet, çünkü çekirdeğimizi ve bu yola kimlerle çıkacağımızı biliyorum - kendim, Draymond, Klay ve D-Lo - ve neler yapabileceğimizi de. Gençlerin gelişmesi için bir fırsat oluyor, ama ilginç bir durum. Biz her zaman anlık tepkilerle yaşıyoruz, bu yüzden büyük resmi görmek zor oluyor.

"Normal NBA yolculuğunda, bunu çözmeniz için yıllarınız oluyor. Her zaman işe yaramıyor, bu yüzden eski halinize hemen dönmeniz gerekiyor. Fakat biz bunun ortasındayız ve ilerledikçe perspektifini ortaya koymak zor olabiliyor. Hepimiz sağlıklı olduktan sonra çıkabileceğimiz nokta konusunda iyimseriz ve ekibimizin ne olacağını görebiliyoruz."

Koç Steve Kerr de Warriors için aynı olumlu tutumu sürdürmüş ve sıkıntılarına rağmen sezonun tadını çıkardığını söylemişti.