Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Curry: "D'Angelo ile kimyamız hızlı bir şekilde gelişecek"

Golden State Warriors'ın süperstarı Stephen Curry, D'Angelo Russell ile sahadaki kimyanın "hızlı bir şekilde gelişeceğine" inanıyor.

Golden State Warriors'ın süperstarı Stephen Curry, D'Angelo Russell ile sahadaki kimyanın "hızlı bir şekilde gelişeceğine" inanıyor.

Warriors, Russell'ı Kevin Durant'in imza-ve-takas anlaşmasıyla Brooklyn Nets'ten almıştı. Curry, Russell ile şahsen bir kişisel bir ilişkisi bulunmadığını itiraf etse de, gelecek sezonda kendisini tanımak ve birlikte iyi iş çıkarmaya çalışmaktan ötürü heyecan duyuyor.

Steph, D'Angelo hakkında şu ifadeleri kullandı:

"Geçen yıl yaptığı etki inanılmazdı, Brooklyn'in takım olarak yaptığı ve kendisinin de tescilli bir All-Star olarak yaptığı. Karşılıklı oynamak dışında, onunla saha içinde ve dışında çok fazla ilişkim olmadı. Draft edildiğinde, oyun tarzlarımızı karşılaştırırlardı, ne kadar akıcı olduğundan, şut atabildiğinden ve pasörlüğünden bahsederlerdi. Bunun gibi çok yönlü bir adama sahip olmak, takımınıza yardımcı olur."

"Kimyamız hızla gelişecek. Bu konuya ağırlık vereceğiz ve bu yıl nasıl oynayacağımızı ayarlamaya çalışacağız. Önemli olan, birbirimizi cesaretlendirerek, en iyi halimizi ortaya çıkarmak. Sonra Klay de geri döndüğünde, onu backcourt'a ekleyeceğiz. Eğlenceli olacak."

Nets ile geçen sezon D'Angelo Russell, ortalama 21.1 sayı, 3.9 ribaund ve 7.0 asist ile oynamıştı. Russell, Warriors'ın backcourt'unda Stephen Curry ile ilk beş başlayacak ve Klay Thompson da bu esnada sol çapraz bağlarının ameliyatı sonrasındaki iyileşme sürecinde olacak.