Cumhurbaşkanı Erdoğan, sokağa çıkma yasaklarını kaldırdı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada temmuz ayı başından itibaren tüm sokağa çıkma yasaklarının kalktığını açıkladı.

Abone Ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sokağa çıkma yasaklarını kaldırdı!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
21 Haziran 2021 19:36
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası kısıtlamalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, temmuz ayı başından itibaren sokağa çıkma kısıtlamaları ve ek olarak tüm kısıtlamaları kaldırdı. 

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI SONA ERDİ

1 Temmuz itibarıyla başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz.

Müzikle ilgili kısıtlamayı da 24:00'e çekiyoruz.

Şehirler arası seyahat kısıtlamaları ile şehir içi toplu taşımadaki kısıtlamalar sona eriyor. HES kodu uygulaması yaygınlaştırılarak sürdürülecektir. Konu ile ilgili ayrıntılar, İçişleri Bakanlığımızın genelgesiyle açıklanacaktır. Sırası gelen herkesin aşı olması hayati öneme sahiptir. Bizde aşımızı olarak bilim insanlarımıza olan güvenimizi gösterdik.

'SON 1 HAFTADA EN ÇOK AŞI YAPTIRAN ÜLKE OLDUK'

Salgında yaşanan gelişmeler ve bu çerçevede ülkemizin izlediği yol haritası, Kabine gündemimizin ilk konusunu oluşturuyordu. Türkiye her alanda salgın döneminin dünyada en parlayan ülkesi olmuştur. Sanayi üretimimiz yükselişini düzenli olarak sürdürüyor. Sanayi sektöründeki kayıtlı istihdam 4 milyon sınırına dayanarak, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Salgın ve kuraklık nedeniyle ortaya çıkan durumu istismar ederek, yem süt fiyatlarını aşırı şekilde yükseltmeye çalışanlara da izin vermeyeceğiz, gerekli dersi vereceğiz. Salgın döneminde işlerine ara vermek zorunda kalan esnaflarımızı kısa çalışma ödeneğinden pek çok destekle destekledik. Turizimcilere verdiğimiz KDV desteğini de 1 ay daha uzatıyoruz. Bu konuda oldukça iyi bir yere geldik. Bugün itibariyle yaptığımız aşı sayısı 43 milyon doza yaklaşmıştır. Son 1 haftada nüfusuna oranla dünyada en çok aşı yaptıran ülke konumundayız. Hedefimiz birkaç hafta içerisinde 18 yaş nüfusumuzun üstünün tamamına açmaktır.

 


Sonuçlanan Transferler
Tümü
TÜMÜ