Cumhurbaşkanı Erdoğan, esnafa yapılacak yardımı açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kademeli normalleşme sonrasında esnafa yapılacak desteği duyurdu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan, esnafa yapılacak yardımı açıkladı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Mayıs 2021 19:50
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından alınan kademeli normalleşme sonrasında esnaflara yapılan desteği duyurdu ve 5 bin lira ile 3 bin lira hibe ödemeleri yapılacağı açıklandı.

İŞTE YAPILAN AÇIKLAMA
Esnaflarımıza yönelik yeni bir destek programın müjdesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Salgın tedbirleri sebebiyle işlerine ara vermek mecburiyetinde kalan esnafımıza iki grup destek oluyoruz. Birinci grup kahvehane, kafe, çay bahçesi, okul personel servisi, düğün salonu, öğrenci yurdu, hamamlar, kırtasiyeler, internet kafeler, lunaparklar gibi yerler yer almaktadır. Bu işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemeleri yapacağız.

İkinci grupta ise bakım, onarım, tamirat, kaporta işleriyle uğraşanlar, seyyar satıcılar, sıhhi tesisat, hırdavat, müzisyen, oto yıkamacı, kuru temizlemeci, oyuncak, kozmetik, camcı, çilingir, bakırcı, kalaycı, ayakkabı, konfeksiyon, zücaciye, tuhafiye ve kurs işletmeleri yer alacaktır.

Lokantalar, pastaneler, dondurma, berber, taksici, minibüsçü, otobüsçü, pazarcılar da bu gruba dahildir. Bu gruptaki vatandaşlarımıza bir defaya mahsus 3 bin lira hibe ödemesi vereceğiz.

İki ayrı grup 1 milyon 384 binde fazla esnafa karşılıksız olarak veriyoruz. Tüccar, sanayici, büyük şirketler için de nefes kredisi adı altında kolaylık sağlayacak yeni adım atıyoruz. Detayları Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından açıklanacak destek programlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum."

EURO 2020 Navigasyon
Tümü
TÜMÜ