Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Cuban, Nowitzki'nin formasını bu sene emekliye ayırmak istiyor!

Dallas Mavericks sahibi Mark Cuban'ın, takımın efsane ismi Dirk Nowitzki ile bu sezon içinde formasını emekliye ayırma konusunu konuştuklarını söyledi.

Dallas Mavericks sahibi Mark Cuban'ın, takımın efsane ismi Dirk Nowitzki ile bu sezon içinde formasını emekliye ayırma konusunu konuştuklarını söyledi.

NBA.com'dan gelen bir rapora göre Cuban, bu sezon en kısa sürede Nowitzki'nin 41 numaralı formasının emekli olmasını öngörüyor. Tek sorun, Dallas'ın bu sezon böyle bir tören düzenlemek için evindeki maçların giderek azalması.

Cuban, Mavs.com'a şu açıklamaları yaptı:

"Dirk ve ben bunu konuşuyoruz. Çözmeye çalışıyoruz. Zor tarafı, ev maçları çok fazla kalmadığı için her şeyi komple halletmek. Sadece 19 ev maçı kaldı, bu yüzden zor kısım bu. Şimdi mi, yoksa gelecek yılın ilk iki maçından birinde mi olacağını konuşuyoruz."

DIRK'ÜN HEYKELİNİ DE DİKMEK İSTİYOR!


Mavs sahibi, ayrıca Nowitzki'nin heykelini dikmekle de ilgilendiğini belirtti, ancak bunun henüz sadece bir düşünce olduğunu ekledi:

"Gelecek yıl başında da heykel için bir model ortaya koyabileceğimizi umuyoruz. Umarım ikisini bir araya getirebiliriz. Henüz hiçbir şey kesin olarak kurulmuş değil, ancak bakıyoruz."