Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Cuban, NBA'in reytinglerinin düşme sebebini açıkladı

Dallas Mavericks'in sahibi Mark Cuban, NFL reytinglerinin tutarlı kalırken NBA'in reytinglerinin düşmesinin nedenini açıkladı.

Haber; Sporx.com
Dallas Mavericks'in sahibi Mark Cuban, NFL reytinglerinin tutarlı kalırken NBA'in reytinglerinin düşmesinin nedenini açıkladı.

Cuban, NBA'in TV reytinglerinin düşmesiyle ilgili endişe verici raporlar hakkında konuştu ve bu durumu NFL'in izleyicilerinin artmasıyla karşılaştırdı.

Twitter'da Cuban, NBA'in sadece kablolu yayında izlenebilir olmasının, reytinglerini nasıl etkilediğini ayrıntılarıyla anlattı:

"Reytingler düşüyor çünkü tüm ulusal yayınlarımız sadece kabloya özel olarak sunuluyor. Ve bu günlük olarak abonelik kaybediyor. Futbol, her dijital ve geleneksel pakette yer alan televizyonlarda yer almanın yanı sıra, en büyük pazarların bazılarında kumar oynamasından fayda görüyor."

"GENEL TALEBİN YANSIMASI BU, SOSYAL MEDYA"


Cuban, bugünlerde her şeyin dijital olarak nasıl hareket ettiğine ve genç neslin yavaş yavaş geleneksel medyadan uzaklaştığına da değindi:

"Reytingler ayrıca bir spora olan bağlılığı tam olarak yakalamaz. Sosyal medyaya bakın, YouTube, Instagram, Snapchat, Facebook yayınları, canlı yayınlar oluyor ve maçın en önemli anları görülüyor. Çok fazla ödeme yapmıyorlar, ancak daha genç kişilerin küresel ilgisinin talebinin bir yansıması. Bu gerçekten bir 'Yenilikçinin İkilemi'."

Cuban, Mavericks'in sahibi olmasının yanı sıra, işletmelerin nasıl işlediğini açıkladığı ve hem genç, hem de deneyimli girişimcilere rehberlik ettiği "Shark Tank" şovundaki en önde gelen yatırımcı olarak da biliniyor.

NBA'in reytinglerinin düşününün, Golden State Warriors'ın sezondaki durumu ve New Orleans Pelicans çaylağı Zion Williamson'ın henüz takımla siftahını yapmaması ile bağlantısı olduğu tahmin ediliyor.