cs_summit 2'de final heyecanı

Los Angeles'da düzenlenen cs_summit 2'de finaller bugün oynanacak.


Kaliforniya eyaletinde, Summit House'da 3 gündür büyük eğlenceye sahne olan cs_summit 2'de final günü geldi. Üst aşama finalinde Torqued ve North takımlarını 2-0'la geçen SK Gaming, Heroic ve Liquid'i aynı skorlarla deviren son Major şampiyonu Cloud9 ile karşılaştı. C9, yine aynı skorla SK'yı da yıkmayı başardı ve büyük finale adını yazdıran ilk takım oldu.

Öte yandan alt aşama finalinde NiP'i 2-1 yendikten sonra C9 tarafından üst aşamadan atılan, burada da Torqued'u 2-0'lık skorla turnuva dışına iten Liquid, ilk maçında C9 tarafından dağıtılan fakat daha sonra alt aşamada NiP ve North takımlarına karşı 2-0'lık galibiyetler alan Heroic takımıyla karşılaştı. Liquid, 2-0'lık skorla burada gülen taraf oldu.

Bu mücadeleler neticesinde turnuva boyunca toplam 1 mağlubiyet almış olan 2 takım, Liquid ve SK Gaming, bu akşam (11 şubat) 20:00'da konsolidasyon finalinde karşılaşacak. Bu mücadelenin kaybeden tarafı turnuvaya 3. olarak veda ederken, kazananı büyük finalde saat 23:30'da Cloud9'ın karşısına çıkacak. Birincinin $63.750, ikincinin $33.750 ile ödüllendirileceği cs_summit 2 final günü oldukça heyecanlı geçeceğe benziyor.

Sporx Anasayfasına Dön