Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Conley: "Toronto'nun şampiyonluğu, Utah için ilham kaynağı"

Mike Conley, basketbol yolculuğunun kendisini Utah Jazz'e götürdüğü bu yolculukta, Toronto Raptors'ın beklenmedik NBA şampiyonluğunu ilham kaynağı olarak gördüğünü söyledi.

Haber; Sporx.com
Mike Conley, basketbol yolculuğunun kendisini Utah Jazz'e götürdüğü bu yolculukta, Toronto Raptors'ın beklenmedik NBA şampiyonluğunu ilham kaynağı olarak gördüğünü söyledi.

Conley'ye göre Toronto'nun zaferi, akıllıca inşa edilen bir ekibin - illa ki bir süper takım olmak zorunda değil - gerçekten de nihai ödül için mücadele edebileceğini "onaylıyor":

"Sanırım hepimiz, bu özlemin bizim için bir fırsat olduğunu görüyoruz. Hepimiz bir şampiyonluk kazanmak istiyoruz. Ve özellikle de ben. Bu, gerçekten tüm kariyerimde aradığım ve asla başaramadığım bir şey."

"BİZDE LİGİN EN İYİ 5-10 OYUNCUSU YOK"


"Ve artık zamanı geldi gibi görünüyor - özellikle de bu yıl, ligin en iyi üç, beş ya da 10 oyuncusundan kimsenin bulunmadığı bir takımda. Bu biraz bölünmüş durumda, bu yüzden Jazz'ın kendisi olması, sezon ilerledikçe gelişmeye devam etmesi için harika bir fırsat ve yılın sonunda orada kapıyı çalıyor olacağız."

Jazz'ın en son NBA Finallerinde bulunmasından bu yana 20'den fazla yıl geçti ve John Stockon - Karl Malone ikilisi, 1997 ve 1998 yıllarında Michael Jordan'ın Chicago Bulls'una üst üste iki sezon yenik düşmüştü. Ondan sonra Utah'ın şampiyonluğa geldiği en yakın nokta, 2007'de Deron Williams ve Carlos Boozer'lu takımın bulunduğu Batı Konferansı Finaliydi.