Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Conley, iyiler arasında göz ardı edilmekten sıkılmış

Memphis Grizzlies yıldızı Mike Conley, NBA'in seçkin guardları arasında göz ardı edilmekten sıkıldığını söyledi.

Memphis Grizzlies yıldızı Mike Conley, NBA'in seçkin guardları arasında göz ardı edilmekten sıkıldığını söyledi.

31 yaşındaki Conley, taraftarlar ve medya arasında adının çok geçmemesi konusunun, hayal kırıklığı oluşturduğunu belirtti:

"Bir arada oynadığım birçok harika oyuncudan ötürü, dikkat genelde onların üzerine çevrildi. Odak noktası ve liderler onlar oldular. Ben her zaman gölgede kalarak çalıştım ve işimi yaptım. Şu anda biraz daha ön plandayım ve bu mücadeleyi üstlenmeliyim."

"İşler biraz değişti. Çünkü artık cevap arayan bir oyuncuyken, cevap vermesi gereken olmam gerekiyor."

"ARTIK SİNİR BOZUCU OLMAYA BAŞLADI"


"Birçok insanın saygısını kazanmaya çalışıyorum. Eğer all-star takımına katılabilirsem ve o ünvanı adımın yanına alabilirsem, insanlar bir şekilde 'Evet, adam iyiymiş' algısı yakalıyor. Ama eğer öyle bir şey yoksa 'Başaramamış zaten, bir şey de yapamamış, neden daha iyi olduğunu düşüneyim ki.' oluyor. Bu beni biraz aşağıda tutuyor ve ben de bunu aşıp yukarı çıkmaya çalışıyorum."

"Yaşlandıkça bu durum daha sinir bozucu olmaya başladı. 31 yaşına geldim. 12 senedir ligdeyim. Bir noktada oyunun biteceğini biliyorsunuz. Umarım, bu vakit yedi, sekiz sene sonra gelir ama günün sonunda, geriye baktığımda ve kariyerimde başardıklarımı görünce, farklı yollarda birçok kaçmış olan fırsatı düşünüyorum. Bu da içimi kemiriyor açıkçası."

Conley, kariyerinin en iyi rakamlarını yakaladığı 21.1 sayı ve 6.5 asistlik bir sezon geçiriyor.
7/24 NBA