Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Conley, "I Am A Man" sloganını kullanmasının nedenini açıkladı

Utah Jazz point guardı Mike Conley, Orlando'daki bubble maçları için formasının arkasında "I Am A Man" (Ben Bir İnsanım) sloganına yer vermesinin nedenini söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Utah Jazz point guardı Mike Conley, Orlando'daki bubble maçları için formasının arkasında "I Am A Man" (Ben Bir İnsanım) sloganına yer vermesinin nedenini söyledi.

Conley gazetecilere yaptığı açıklamada, 1968 Memphis sağlık işçilerinin grevine atıfta bulunması nedeniyle ailesine danıştığını ve bunun uygun olacağını düşündüğünü belirtti.

Salt Lake Tribune'den Jazz muhabiri Eric Walden, olayla ilgili tweeti şu şekilde attı:

"Utah Jazz PG'si Mike Conley, formasının arkasında 'Ben Bir İnsanım' sloganına yer verecek. Memphis sağlık işçilerinin grevine atıfta bulunması nedeniyle ailesine danıştığını ve bunun uygun olacağını düşündüğünü söyledi."

Aktivistler ve Rev. James Lawson ve T.O. Jones gibi sivil hak liderleri, 1968'de grev yapan sağlık işçileri adına cesaretle savaşı başlatmıştı. "Ben Bir İnsanım" sloganına sahip ikonik grevciler, Memphis tarihinde önemli bir yer taşıyor ve Conley de onları bu şekilde onurlandırmak istedi.

Conley artık Memphis Grizzlies için oynamıyor olsa da, şehri ve organizasyonu her zaman kalbine yakın tutuyor.