Clichy'den Galatasaray göndermesi

Medipol Başakşehir'in Premier Lig deneyimi yaşayan yıldızı Gael Clichy, FIFA'nın sitesine konuştu: "Başakşehir'e geldiğimde insanlar bana 'Neden Fenerbahçe veya Galatasaray'ı seçmediniz' dedi. Galatasaray'la 3 şampiyonluk yerine, Başakşehir'le 1 şampiyonluğu tercih ederim. Bu daha büyük bir şey."

Haber; Akşam
Clichy'den Galatasaray göndermesi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
06 Ağustos 2020 09:23
Medipol Başakşehir'in tecrübeli oyuncusu Clichy, FIFA'nın resmi sitesine konuştu, çok önemli açıklamalar yaptı:

"Bu deneyim, Arsenal'de yaşadığımla karşılaştırılmaz. Çünkü Premier Lig dünyanın en iyi liglerinden biri. Bunun yanında kişisel başarı olarak da şampiyonluk gerçekten güzel. Türkiye'de 1959'dan beri sadece 5 takım bu başarıyı kazandı. Bizim verdiğimiz mesaj çok güçlü. Çünkü her yıl ilerleyerek bunu başardık. İlk yıl gol farkıyla 3. olduk, geçen sene 2. olduk, bu yıl başardık."

ZİRVEYİ YAŞAYIP, ÇÖKTÜLER

"İnsanların bu başarıyı elde edebileceğimizin farkında olduğunu düşünüyorum. Çok büyük taraftar kitlesine sahip olmadan da sempati topladık. Çünkü bu takım iyi futbol oynuyordu ve iyi sonuçlar alıyordu. Şampiyonlar Ligi'nde oynayan oyuncuların gelmesi, büyük bir teşvik oldu. Adebayor olmasaydı ben Başakşehir'e gelmezdim. Bir çok takım şampiyonluk kazandıktan sonra çöküş yaşadı. Bundan sonra nasıl tepki vereceğimiz de değerli."

TARİH YAZMAK İÇİN GELDİM

"Arsenal ile ligi kazandığımda, Premier Lig'i kazanan en genç oyuncu oldum ve bu tarihsel bir başarıydı. Dolayısıyla buraya geldiğimde, Başakşehir ile tarih yazmaktan başka aklımda hiçbir şey yoktu. Başakşehir ile şampiyonluk kazanmanın daha büyük bir şey olacağını biliyordum. Galatasaray ile üç yerine Başakşehir ile bir şampiyonluğu tercih ediyorum çünkü daha çok şey ifade ediyor."

BİR GENÇ OYUNCU MAHVETTİ

"Eşime 'İstanbul'a gittiğimizde sakin olalım' dedim. Çünkü kolay olacağını düşündüm. Bir iç saha maçında genç bir oyuncunun sağ kanatta beni mahvettiğini hatırlıyorum. Karıma 'Bu böyle devam edemez' dedim. Özel hoca tutup, evde de çalışmaya başladım."

HEDEFİM HOCALIK

"City'de Guardiola, futbola bakışımı değiştirdi. Koç olma arzusu ve tutkusuna sahibim. Harika bir koç mu yoksa kötü bir koç mu olacağımı bilmiyorum ama bunun deneyeceğim bir şey olduğunu biliyorum."

BURADA MUTLUYUM

"Kulübün devam etmemi istediğinden eminim ve burada kendimi iyi hissediyorum ancak olan her şeyi de hesaplamam gerekiyor. Bu sezon şampiyon olmaktan gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde yarışmaya kadar farklı bir hikaye."

ÜNİVERSİTE GİBİYDİ

"Oynadığım her kulüpte, kendimi o takıma adadım. İlk profesyonel takımım Arsenal'di. O zamanki oyuncuları Vieira, Bergkamp, Henry, Sol Campbell... Tek kelimeyle inanılmaz bir takımdı. 17 yaşında orada olmak, aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok kitapla üniversitede olmak gibiydi."Tümü
TÜMÜ