Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Cleveland Cavaliers'ın yeni koçu, John Beilein!

Michigan Üniversitesi koçu John Beilein'in Cleveland Cavaliers koçu olmak için beş yıllık bir sözleşme yapmayı kabul ettiği açıklandı.

Haber; Sporx.com
Michigan Üniversitesi koçu John Beilein'in Cleveland Cavaliers koçu olmak için beş yıllık bir sözleşme yapmayı kabul ettiği açıklandı.

Beilein'in Pazar günü Cavaliers ile anlaşmaya vardığı ve Michigan'dan NBA'e doğru ayrılma kararını Pazartesi sabahı verdiği söylendi.

Cavaliers'ın Beilein'i işe alma olasılığını tartışırken "kültür sürükleyen" terimini kullandığını söyledi. Basketboldaki seçkin hücum taktikçilerinden ve öğretmenlerinden biri kabul edilen Beilein'in, daha önce asistanı olmayan ve neredeyse her basketbol seviyesine tırmanan bir koç olarak görüldüğü belirtildi. Koçluk kariyerinde lise, ortaokul, sırayla Division III, II ve I bulunuyor.

Michigan'ı 12 yıllık Ann Arbor serüveninde Beilein, iki Final Four'a, dört Big Ten turnuvasına ve normal sezon şampiyonluklarına ulaştırmıştı.

66 yaşındaki Beilein, NBA hakkındaki düşüncelerini birkaç yıl bekletmiş ve geçen yıl Michigan'a dönmeye karar vermeden önce iki NBA takımı ile (Orlando Magic ve Detroit Pistons) detaylı görüşmeler yapmıştı.