Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Çin, NBA'e karşı olan halk öfkesini "bastırmak" istiyor

Çin hükümetinin, Houston Rockets genel menajeri Daryl Morey ile ilgili tartışmanın sonucu olarak gerçekleşen NBA'e karşı olan halk öfkesini bastırmak istediği açıklandı.

Haber; Sporx.com
Çin hükümetinin, Houston Rockets genel menajeri Daryl Morey ile ilgili tartışmanın sonucu olarak gerçekleşen NBA'e karşı olan halk öfkesini bastırmak istediği açıklandı.

New York Times'dan çıkan haberlere göre, Çin hükümeti "NBA'e karşı olan halk öfkesini bastırmak için hızlıca harekete geçti".

Ortaya koyulan tavrın ve tepkinin, "Çin'in çıkarlarına ve dünyadaki imajına zarar verdiği" yönündeki kaygılar olduğu söylendi.

Devlet haber bültenlerindeki editörlerin, gazetecilere NBA sorununu vurgulamaktan kaçınmalarının iletildiği belirtildi.

"UMARIM ABD DE AYNI YOLU İZLER"

Çin'deki Global Times gazetesinin baş editörü Hu Xijin, NBA konusunda yorum olarak şu açıklamayı yaptı:

"Bu sorunun etkisinin giderek azalacağını düşünüyorum. Global Times bunu sıcak tutmak için zorlama yapmayacak. Umarım Amerikan tarafı da bunu canlandırmak için herhangi bir hamle yapmaz."

Tartışmalar, Morey'nin Hong Kong yanlısı bir tweet atması ile başlamıştı.