Cenk Tosun'dan Palace ve Allardyce açıklamaları

Everton'dan Crystal Palace'ye kiralık olarak giden milli oyuncu Cenk Tosun, Crystal Palace kariyeri ve Everon'da beraber çalıştığı teknik direktör Sam Allardyce üzerine konuştu.

Haber; Sporx.com dış haberler
Cenk Tosun'dan Palace ve Allardyce açıklamaları
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
23 Ocak 2020 18:52
Ocak transfer döneminde Everton'dan Crystal Palace'ye gönderilen milli oyuncu Cenk Tosun, Crystal Palace kariyeri ve Everon'da beraber çalıştığı teknik direktör Sam Allardyce üzerine konuştu.

Cenk Tosun'un Everton'da beraber çalıştığı teknik direktör Sam Allardyce, Crystal Palace'de çalıştığı dönemde milli oyuncuyu takıma istemişti. Bu transfer gerçekleşmeden Sam Allardyce, Palace'deki görevinden ayrıldı ve Everton'da çalışmaya başladı. İkilinin buluşması da Everton'da gerçekleşti.

Allardyce, Everton'da görevden ayrıldıktan sonra formasını kaybeden milli oyuncu, yeniden doğmak amacıyla Crystal Palace'yi tercih etti.

"BELKİ BİR GÜN JORDAN'IN NUMARASINI ALIRIM"

Palace'de 20 numara'yı giyen Cenk; "Everton'a gittiğimde, Coleman 23'ü giyiyordu ve 10 yıldır oradaydı, ondan numarasını alamazdım. Palace'a geldiğimde de Camarasa'daydı ama ayrıldı. Nereden bilebilirdim ki... Belki bir gün burada Michael Jordan'ın numarasını giyebilirim." dedi.

Milli Oyuncu eski hocası Sam Allardyce hakkında; "Sam en iyisi. Onun adına çalışmak benim için keyifti. Dürüst birisydi ve her şeyi yüzünüze söylerdi. Eğer kötü oynadıysam, destek beklemem, sadece doğruları duymak isterim. Palace teknik direktörüyken beni istemişti ancak ufak sorunlardan dolayı transfer gerçekleşmemişti. Onunla Everton'da beraber çalışma fırsatı bulduğum için minnettarım." dedi.Tümü
TÜMÜ