Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Carmelo: "Bir gözüm hep Portland'daydı"

Portland Trail Blazers'ın yeni üyesi Carmelo Anthony, YouTube kanalından hayatının "Yeni Bölümü" başlığıyla paylaştığı bir videoda, takımla anlaşma sürecini anlattı.

Portland Trail Blazers'ın yeni üyesi Carmelo Anthony, YouTube kanalından hayatının "Yeni Bölümü" başlığıyla paylaştığı bir videoda, takımla anlaşma sürecini anlattı.

Biraz zaman alsa da, Carmelo sonunda NBA'de Portland ile yer bulmuş oldu. Maaşı halen garantili olmasa da, kendisi ve ligin geri kalanı onu tekrar NBA sahasında gördüğüne sevindi.

Melo'nun, YouTube hesabında paylaştığı videoda, antrenmanından görüntüler yer alıyordu. Videoda konuşma şekli görüldüğünde, NBA'de tekrar yer almasından ötürü ne kadar mutlu olduğunu görebiliyor.

Melo, süreci şu şekilde anlattı:

"Çarşamba günü bir telefon geldi ve düşündüm. Ardından Perşembe de kararımızı verdik. Dedim ki 'Tamam, bunu yapmaya hazırım.' 'Bunu ne zaman yapmak istersin?' dediler, 'Ben açığım, bu konuda ciddileşelim ve bir şeylerin olmasını sağlayalım.' dedim."

Melo, akıl sağlığını koruma amacıyla, geçen bir buçuk yıl boyunca ligde olmamanın zihniyetine olan etkisinden kurtulmaya çalıştığını da belirtti. Bundan dolayı, eğitmeni ile zaman geçirip, formunu ve zihniyetini toparlayabilmek adına, takımdan üç ila dört gün izin istedi.

"BİR GÖZÜM HEP PORTLAND'DAYDI"

Melo, Portland'ın her zaman onun için bir hedef olduğunu da itiraf etti:

"Gözüm hep Portland'da olmuştu. Diğer zamanlarda iş yapamadık, ama şimdi mükemmel bir fırsat gibi görünüyor. Ben ve Dame, son birkaç yıldır konuşuyoruz, orada burada… Bu fırsata ve takıma baktığımda, 'Takıma getirebileceğim şey bunlar ve bunlar, bu konuda yardım edebilirim' dedim. Bütün taraflar buna aynı şekilde bakarsa işe yarar tabii ki."