Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Carlisle, Luka Doncic'e gelen düdükler için NBA ile konuşmuş!

Dallas Mavericks koçu Rick Carlisle Luka Doncic'e karşı hakemlerin düdük çalma seviyesiyle ilgili NBA ile konuştuğunu söyledi.

Haber; Sporx.com
Dallas Mavericks koçu Rick Carlisle Luka Doncic'e karşı hakemlerin düdük çalma seviyesiyle ilgili NBA ile konuştuğunu söyledi.

Doncic son zamanlarda kendisine hakemlerin yaklaşımıyla ilgili rahatsız olmuştu. Mavs yıldızı, ligdeki ikinci yılında sezonda 9.2 kez çizgiye geliyor, ancak koç Carlisle'in gözünde bu bile yeterli değil:

"Hakemler bazı şeyleri kaçırmaya çalışmıyor, bu nedenle her iki yönde de düdüklerin doğru olmasını istiyoruz. Ben böyle olmasını isterdim."

Doncic, Yılın Çaylağı olmaktan MVP adayı olmaya doğru büyük bir sıçrama yaptı ve savunmalar şimdi kendisine bu saygıyı gösteriyor ve karşısına en iyi savunmacılarını koyuyor.

"LUKA'YI TEKME TOKAT DÖVÜYORLAR..."

Maç başına 29.1 sayı, 9.7 ribaund ve 9.0 asistle oynayan Luka, aynı zamanda ortalama 4.3 top kaybı yapıyor. Carlisle, birçok kez rakiplerin Mavs yıldızıyla oldukça fiziksel olduklarını belirtmişti:

"Bu yıl çok şey yaşıyor… bazı olağanüstü performanslar sonrası insanlar onun üzerinde bazı fiziksel özgürlüklerini kullanıyor ve tekme tokat dövüyorlar. Tüm bu şeylerle nasıl başa çıkacağını öğreniyor."

20 yaşındaki oyuncunun maç başına 9.2 serbest atış denemesi, her üç seviyede de skor üretebilen çok yönlü bir oyuncu için oldukça iyi bir seviye olarak görülüyor.