Capralos: "Türkiye'de müthiş olur"

Avrupa Olimpiyat Komitesi Komisyonu (EOC) Başkanı Spyros Capralos, Bakü 2015 oyunları ve Avrupa Oyunlarının geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Haber; AA
Capralos: 'Türkiye'de müthiş olur'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
06 Eylül 2014 14:53
İlk kez düzenlenecek olan Bakü Avrupa Oyunları Komisyon toplantıları için Azerbaycan'a gelen Avrupa Olimpiyat Komitesi Komisyonu (EOC) Başkanı Spyros Capralos Bakü 2015 oyunları ve Avrupa Oyunlarının geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

EOC Başkanı Spyros Capralos röportaja "Niye Bakü ?" sorusuna cevap vererek başladı. Capralos "Bizler Bakü'yü seçtik. Çünkü Bakü bize çok iyi bir sunum yaptı ve Avrupa Oyunları için yapmayı planladıkları projeleri bizleri gösterdikleri an bizler ilk defa düzenlenecek olan bu Avrupa Oyunları için en ideal şehrin Bakü olduğunu anladık" dedi.

"BAKÜ'DE Kİ TÜRK İNŞAAT FİRMALARI ÇOK BAŞARILI"

Bakü'nün bu oyunları sadece 2 sene önce almasına rağmen çok hızlı bir şekilde ilerleyerek tüm spor tesislerini bitirme aşamasına gelmesi hakkında da açıklamalarda bulunan  EOC Başkanı Capralos" Bakü şehrin de inşaat sektörü çok gelişmiş durumda. Buradaki inşaat firmaları son teknolojiler ile hızlı bir şekilde çalışıyorlar. Bir çok inşaat firması da Türklerin ve işlerinde çok iyiler. Biz de EOC olarak spor tesislerinin bu şekilde inşaatlarının hızlı ilerlemesinden dolayı mutluyuz. Bazı tesisler bize verilen tarihlerden bile önce bitirilecek. Bu durum bile neden Bakü sorusunun cevabı" ifadelerini  kullandı.

"UMARIM ERMENİSTANLI SPORCULARDA AVRUPA OYUNLARINA KATILACAKLAR"

Azerbayca'nın Başkenti Bakü'de Haziran 2015 de düzenlenecek olan Bakü Avrupa Oyunları'na “Azeri hükümetinin sorun yaşadığı ve aralarında hiç bir ilişki olmayan Ermenistanlı sporcuların Avrupa Oyunlarına katılacaklar mı ?ö sorusuna Spyros Capralos " Biz bu ilk Avrupa Oyunlarına Avrupa Kıtasının 49 ülkesinin de katılmasını istiyoruz. Bizler buruda politika değil spor olayı düzenliyoruz ve bu spor olayına tüm Avrupa Ülkelerinin katılmasını istiyoruz" dedi.

"İSTANBUL'DA AVRUPA OYUNLARI MÜTHİŞ OLUR"

Spyros Capralos ilki Haziran 2015 de düzenlenecek olan Avrupa Oyunları'nın geleneksel bir spor olayına dönüşeceğini ve 4 yılda bir Avrupa'nın önemli şehirlerinde gerçekleşeceğin ide belirtti. Şimdiden ikinci oyunlar için hazırlık çalışmalarına başladıklarını da söyleyen EOC Başkanı Capralos "İkinci Avrupa Oyunları İstanbul'da olabilir mi ?" sorusuna " İkinci Avrupa Oyunları'nın şehrine daha karar vermedik ama 2019 yılında düzenlenecek olan ikinci şehiri yakın zamanda açıklamayı planlıyoruz. İstanbul bu ikinci oyunların düzenlemek isterse bizim açımızdan ve Avrupa Oyunları için çok müthiş bir karar olur. İstanbul çok güzel bir şehir, Olimpiyatları kaybettiler ama Avrupa Oyunları'nın ikincisini İstanbul'da düzenlemek daha sonraları için Olimpiyatları kazanmak açısından İstanbul'a çok yardımcı olur" şeklinde konuştu.Tümü
TÜMÜ