Call of Duty: Black Ops 4'ün satış rakamları çıldırdı

12 Ekim'de konsol ve bilgisayar platformunda oyunculara sunulan Call of Duty: Black Ops 4 şu sıralar satış rakamları ile adından söz ettiriyor.

Birinci şahıs kamera açılarına sahip bir hayatta kalma oyunu olarak karşımıza çıkan Call of Duty: Black Ops 4, 12 Ekim'den bu yana farklı platformlarda oynanıyor. Konsol platformunda 4K özelliği ile savaş sahnelerini en gerçekçi şekilde karşımıza çıkaran yapım satış rakamları ile oldukça başarılı bir grafik çiziyor. Black Ops 3'ün satışlarından 3 kat daha fazla satış gerçekleştiren Black Ops 4, ilk üç haftada bu başarıyı gösterdi.

Black Ops 3'e göre aktif oyuncu sayısında da yüzde 16'lık bir artış yaşayan Black Ops 4 başarılı gidişatına da devam ediyor. Buna ek olarak oyun WW2'yi de satış rakamları ile ikiye katladı.

Oyunculara birbirinden farklı görevler sunan başarılı yapım zengin atmosferi ve birbirinden farklı savaş haritaları ile gerçekçi bir aksiyon deneyimi sunuyor. Geçmiş serilerine göre grafiklerin tümünde bir artış sağlayan yeni oyun Activision'ın yüzünü güldürmeye devam ediyor. Özellikle çok oyunculu sayısında bir artış sağlayan yapım ilk gün ki lansmanda dünyanın dört bir yanındaki oyunculara ulaşmayı başardı.

Kaynak: turkmmo


Sporx Anasayfasına Dön