Çağlar Söyüncü: "Defans değil Milli Takım harika"

A Milli Takım'ın defans oyuncusu Çağlar Söyüncü, İzlanda maçı öncesi açıklamalarda bulundu. İşte Çağlar Söyüncü'nün açıklamaları...
13 Kasım 2019 19:35
A Milli Takım'ın önemli defans oyuncularından Çağlar Söyüncü, İzlanda maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"PERFORMANSIMI DEVAM ETTİRMELİYİM"

Leicester City'de oldukça önemli performans göstermesinin hatırlatılması üzerine Çağlar Söyüncü "Leicester City'ye gittiğimde ilk başta oynayamadım. Hocamın kararlarına saygı duydum. Çalıştım ve bekledim. Daha çok erken, 12. haftayı oynuyoruz. Takım halinde bunu devam ettirmemiz lazım. İyi bir ligde ve iyi bir takımda oynuyorum. Bu performansımı devam ettirmem gerekiyor." dedi.

"İZLANDA'YA HAZIRIZ"

A Milli Takım'a İzlanda karşısında beraberlik yetmesine rağmen kazanmak için çıkacaklarını söyleyen 23 yaşındaki defans oyuncusu "Taraftarlarımız, İzlanda maçında bizi yalnız bırakmayacak. Taktik ve zihinsel olarak hazırız. İyi durumdayız. Şenol Hoca, geldiği günden beri bize EURO2020'yi anlattı. Son bir adım kaldı. Sahaya 3 puan çıkacağız, grup liderliği bizim için çok önemli. Her şey çok güzel gidiyor. Lider olarak bitirmek istiyoruz." açıklamasını yaptı."DEFANS DEĞİL TAKIM HARİKA"

İzlanda maçı öncesi savunmada başarının hatırlatılması üzerine Çağlar Söyüncü "Takımda çok güzel bir arkadaşlık var. Hep birlikte defans, hep birlikte hücum yapıyoruz. Defanstaki başarı sadece geri dörtlünün başarısı değil. Takım uyumu mükemmel, bence bu nedenle savunmada başarılıyız." diye konuştu.

O FOTOĞRAFIN SIRRINI ANLATTI

İngiliz futbolunun efsane isimlerinden Gary Lineker'in kendisiyle olan fotoğrafını paylaşmasıyla ilgili gelen soruyu da yanıtlayan Çağlar Söyüncü "Erken saatlerde havalimanındaydım. Gary Lineker ile arkalı önlü oturuyorduk. Birbirimizi tanımadık. Güvenlik görevlileri fotoğraf çektirince, birbirimizi tanıdık. Aramızda güzel bir diyalog geçti. Benim için unutulmazdı. Ona da teşekkür ederim." diyerek sözlerini noktaladı.

Galeri Icon Foto Galeri