Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Butler: "Wade, hep Miami'nin güzelliğinden bahsederdi"

Miami Heat'in yeni yıldızı Jimmy Butler, takımın efsane ismi Dwyane Wade'in kendisine yaptığı takım güzellemesinin, kararını vermesinde etkili olduğunu belirtti.

Dwyane Wade, emekli olmadan Jimmy Butler'ı Miami Heat için ayartan yegane isim olmuş olabilir.

Butler'ı bu yaz Miami Heat'e katılma kararında rol oynayan birçok faktör vardı. Rekabetçi bir ortamda oynama fırsatına sahip olmakla birlikte, Wade'in etkisi de rol oynamıştı.

Miami Herald'tan Anthony Chiang ile bir röportajında Butler, Wade'in etkisine şöyle dikkat çekti:

"Miami'nin ne kadar güzel olduğunu her zaman söylerdi. Havasından suyundan, ve tüm bu harika şeylerden tabii. Ama ben organizasyondan, içindeki insanlardan ve işleri nasıl yürüttüklerinden bahsediyorum. Chicago'daki günlerimden bu yana birkaç yıldan beri onun etrafında olacak kadar şanslı oldum ve bana her zaman insanların ne kadar harika olduğunu, kültürü, şampiyonluk kazanışını ve bunu nasıl yolla kazandığını anlatırdı.

"Her zaman şöyle derdi: 'Senin için uygun bir yer olurdu. Senin gibi bir adam, sahip olduğun mentalite, Heat kültürü... hepsi sana uyuyor.' derdi. Şimdi gülüyoruz ama geriye bakınca 'Vay be, nasıl buraya geleceğimi ve bunun tam olarak nasıl doğru bir yer olacağını önceden söylemişti' diyorum."

Şimdi 29 yaşında olan Butler, Sixers ile imza-ve-takas yoluyla Heat'e geliyor. Anlaşmaya dört takım dahil edilmişti(Heat, Sixers, Clippers ve Trail Blazers).

Butler, 2018-19 sezonunu Sixers ve Minnesota Timberwolves arasında geçirmiş ve ortalama 19.8 sayı, 5.3 ribaund, 4.2 asist ve 2.1 top çalma ile oynamıştı.